
Имотът в столичния квартал "Стрелбище", придобит с фалшифицирания подпис на тогавашния кмет на София Бойко Борисов, е бил ипотекиран за милион и 200 хил. евро от Петър Драшков. Това разказа свидетелят Стоян Александров по време на заседание по делото "Златното пате". Той отпуснал заема на Драшков, с когото се познавали от 93-та година. Сделката е била изповядана на 15 май 2008 г.
Имотът, за който се води делото, е бил придобит с фалшифицирания подпис месец по-рано. Срокът на заема бил 3 месеца, а Драшков го изплатил на два транша - 900 хил. евро и 300 хил. евро.
По думите на Александров стана ясно, че кредитът е бил безлихвен, а парите преведени през фалиралата КТБ. Самият Драшков вече не е подсъдим по делото. Единствените подсъдими са Ивелина Трифонова - Янакиева и Даниела Малинова.
Следващото заседание е на 22 април.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.