
- Г-н Стоянов, защо приемните семейства от SOS Детско селище Дрен се преместиха в София и Перник?
- Детското селище се интегрира в по-благоприятната градска среда, за да се осигури на децата по-добър потенциал за развитие: по-качествено образование, по-достъпно здравеопазване, по-големи шансове за личностно израстване, по-близък контакт с биологичните родители и повече възможности за професионална реализация.Това са реални предимства на живота в града, на които като всички останали деца имат право и децата в SOS грижа.
Промяната е със съгласието и одобрението на международната организация SOS Children’sVillages International, което не е изолиран случай в България, а световна тенденция. Процесът също е в синхрон с държавната политика за извеждане на „скритите”, “анонимни” деца от изолирани населени места в по-големи градове с цел по-добра интеграция.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.