Хасан Азис
Хасан Азис е роден в Кърджали през 1969 година. Завършил е "Промишлено и гражданско строителство" в Университета по архитектура, строителство и геодезия в София през 1995 г. През 1998 година се дипломира и като магистър по мениджмънт и маркетинг в УНСС. Учредител и първи председател е на „Академично дружество“ – ДПС. От 1991 г. е член на централния съвет на партията. В периода 1993 – 1998 г. е председател на Съюза на академичните и младежки дружества (САМД) на ДПС. От април 2016 г. до 2023 г. е заместник председател на ЦС на ДПС.
Хасан Азис е заместник областен управител на Кърджали от 2001 до 2003 г. На местните избори през октомври 2003 г. е избран на първи тур за кмет на община Кърджали. Остава на поста 5 мандата до 2023 г.
През 2020 г. получава от УНСС степен "доктор". В момента е доцент по администрация и управление в университет в Бургас.
Знакови лица около Доган няма да участват в учредяването на новата му партия
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.