
Aston Martin представи версията със сгъваем покрив на модела Vanquish, носещ името Volante, празнувайки своята 60-та годишнина. Това кабрио заедно с купето е най-бързия и най-мощен сериен автомобил с преден двигател пуснато в продажба в света.
Под капака се крие 5,2-литров V12 бензинов мотор с двойно турбо на Vanquish , генериращ невероятните 835 к.с. и 1000 Нм въртящ момент. Мощността се предава към задните колела чрез осемстепенна ZF автоматична скоростна кутия.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.