На местните избори тази есен ГЕРБ ще загуби кметските си места в част от общините, включително и големи градове и това ще реши съдбата на правителството.
Тази позиция изразиха пред Би Ти Ви социолозите Геновева Петрова от "Алфа рисърч" и Добромир Живков от "Маркет линкс"
"Напрежението е обичайно състояние в коалицията на управляващите. Пълно доверие и взаимно харесване няма да се случи. Но е достатъчно коалицията да има яснота за целите и резултати, които гони. Дали ще издържи сглобката зависи и от резултата от местните избори. Зависи ще има ли остри обвинения между партньорите по време на кампанията", каза Геновева Петрова.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.