При катастрофи през изминалото денонощие в страната са ранени 22 души при 16 пътни произшествия инцидента, съобщава МВР.
В София са регистрирани 34 леки катастрофи и две тежки, при които има трима ранени.
От началото на месеца са станали 276 катастрофи с 24 загинали и 328 ранени. От началото на годината пътнотранспортните произшествия са 276, загиналите са 24, а ранените 328. При сравнение с реалните данни за загиналите през същия период на 2024 г. се отчитат с осем повече загинали участници в движението по пътищата през 2025 г., пише БТА.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.