Всички депутати от "Прогресивна България" без един подкрепиха връщането на американските военни самолети-цистерни, този път на летище "Безмер" в комисията по отбрана. Заедно с тях подкрепа дадоха и от ГЕРБ, и ДПС, които дадоха такава заявка още вчера.
С "въздържал се" гласуваха само двама - съпредседателят на "Демократична България" Ивайло Мирчев и ямболският депутат от мнозинството Иван Димитров. Именно той изрази притеснение, че от базирането на самолетите на авиобаза "Безмер" до Ямбол може да има застрашителни резултати за живеещите в района.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.