
Днес 85-милионна Турция отбелязва празника Невруз, известен и като кюрдската Нова година. Той ще бъде отпразнуван с различни прояви, танци, игри и прескачане на огън, което е традиция на Невруз, с участието на хора от различни краища на страната.
Турският президент Реджеп Тайип Ердоган ще участва в тържествата по случай празника Невруз, официалната част от които ще се проведе в конгресния център Халич в Истанбул, информира А Хабер.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.