На 12 юни съветът на Международната агенция за атомна енергия одобри с гласуване решение по иранския ядрен въпрос, което бе популяризирано от САЩ, Великобритания, Франция и Германия. По време на срещата страните-членки на МААЕ проведоха сериозни дебати по иранския ядрен въпрос, пише КМГ.
В реч китайският постоянен представител в МААЕ Ли Сун заяви, че иранският ядрен въпрос трае вече над 20 години, но сега се намира пред важен кръстопът и е нужна спешна работа на международната общност, за да се положат общи усилия за стимулирането на политическите контакти и дипломатическия диалог на основата на взаимното уважение. Според Ли Сун трябва да се премахнат санкциите и прилагането на натиск, и да се постигне нов консенсус на основата на всестранно споразумение. Страните трябва да се окуражат да постигнат план за разрешаване на въпроса, отговарящ на техните интереси чрез диалог, преговори и консултации.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.