Първите три американски самолета цистерни пристигнаха в Румъния съгласно с искането на САЩ за временно разполагане на сили и оборудване, което участва в конфликта в Близкия изток, съобщава телевизия Диджи 24.
Миналата седмица румънският парламент одобри временно разполагане за период от 90 дни на самолети за зареждане на гориво и оборудване за наблюдение и сателитна комуникация в контекста на американско-израелската военна операция срещу Иран.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.