35-годишен български гражданин е бил задържан в гръцкия град Каламата след опит за изнасилване на туристка. Той е обвинен и за притежание на хладно оръжие.
24-годишна германска туристка е подала жалба в полицията в Каламата срещу българина, който направил опит да я изнасили.
Според държавната телевизия ЕРТ това е станало на публично място в ранна вечер, като камери са заснели действията на нападателя. Той е задържан още същия ден. В личните му вещи при обиск е намерен железен прът, дълъг 82 сантиметра, който се квалифицира като хладно оръжие.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.