Горан Чеков е посланик на Република Северна Македония в Япония. Той получи пет дни да се върне спешно в Скопие заради сексуален скандал, установен от дисциплинарна комисия към Министерството на външните работи, предаде БТВ.
„Информираме ви, че посланик Горан Чеков е отзован от длъжността посланик в Япония, акредитиран в Република Корея, по искане на правителството на Република Северна Македония и в съответствие със Закона за външните работи“, съобщиха от кабинета на президента Стево Пендаровски.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.