
Китайски изследователи започнаха опити за размножаване на 66 500 семена от картофи, които пътуваха до космоса на борда на кораба "Шънчжоу-16" заедно с екипажа, предаде Синхуа.
Семената останаха в космоса повече от 180 дни.
След покълването, отглеждането и пресаждането ще бъдат подбрани най-добрите сортове, на които ще бъде направена допълнителна оценка, казва Чжан Линхай, директор на технологичния иновационен център в компанията Xisen Potato Industry Co.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.