
Турция очаква да получи едва през 2028 или 2029 г. първия F-16 в рамките на продажбата на американски изтребители, одобрена официално от САЩ след изтичането на срока за възражения в Конгреса, съобщава турският в. "Хюриет".
Доставката на 40 изтребителя F-16 Block 70, най-важната част от сделката, изглежда няма да се случи незабавно, отбелязва изданието. Според доклад, публикуван от Изследователската служба на Конгреса на САЩ през септември миналата година, компанията Локхийд Мартин (Lockheed Martin) е заявила, че вече има над 140 поръчки, а месечният ѝ производствен капацитет е четири самолета, предаде БТА.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.