
Ивицата Газа може да се сблъска с проблеми, свързани с продоволствена несигурност, недохранване и смъртност, в рамките на шест седмици, заяви днес представител на Световната програма по прехраната, цитиран от Ройтерс.
„С всеки изминал ден се приближаваме до гладуването“, заяви Джанкарло Чири, директор на Световната продоволствена програма в Женева. „Има основателни доказателства, че и трите прага на глада - продоволствена несигурност, недохранване и смъртност - ще бъдат преминати през следващите шест седмици“, каза той.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.