
Проверка на затвора „Скопие" в Шуто Оризари, извършена от Дирекция "Изпълнение на наказанията" към Министерството на правосъдието в Република Северна Македония през нощта на 19 юли, е установила, че 11 от 180-те затворници не са в килиите си.
„В откритата част на затвора има автопарк, в който по списък трябваше да има само трима души, а за там са разпределени 10, от които четирима отсъстваха. В пералното помещение по списък трябва да има 4 осъдени лица, разпоредено е да са 9, от които седем отсъстваха, едно лице заварихме на място, а едно беше в домашен отпуск", обясни на пресконференция днес директорът на Дирекцията за изпълнение на наказанията Александър Пандов, според когото такава проверка в затвора се прави за пръв път от седем години, съобщи БТА.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.