
Вицепрезидентката на САЩ си осигури и достатъчно подкрепа от демократите
Вицепрезидентката на САЩ Камала Харис си осигури достатъчно подкрепа от демократите, за да бъде официално излъчена за техен кандидат в президентската надпревара, съобщи Си Ен Ен.
След като президентът на САЩ Джо Байдън се оттегли от надпреварата, демократите побързаха да застанат зад Харис, да загърбят политическите драми и да се фокусират върху победата над Тръмп - все пак им остават по-малко от 100 дни до изборите. За номинацията си тя се нуждае от подкрепата на 1976 делегати. Анкета на Асошиейтед прес сочи, че тя убедително е прехвърлила този праг - очаква се в нейна полза да гласуват около 2688 делегати. Вотът ще се проведе между 1 и 7 август и ако броят на делегатите се запази, вицепрезидентката официално ще се изправи срещу Тръмп в битката за Белия дом.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.