Русия проверява сигурността на военни бази в Белгия с помощта на свои сподвижници в кралството и на мигранти, съобщават белгийски медии, цитирани от БТА. Отбелязва се, че опитите за проникване в такива обекти зачестяват през последните години.
По данни, предоставени от министъра на отбраната в оставка Людивин Дедондер в отговор на парламентарен въпрос, през 2020 г. са отчетени пет такива опита, през 2021 г. - девет, през 2022 - седем, през 2023 - 20, а за тази година са достигнали 26 към края на септември. Белгийските власти са установили случаи на проникване във военна база на сапьори западно от Брюксел по границата с Франция чрез прерязване на мрежата покрай обекта (19 случая за миналата година и 15 случая тази година). В последните месеци на същото място незаконно са проникнали 11 души и това е 3-4 пъти повече, сравнено с предходните години.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.