
САЩ трябва да запазят военното си присъствие в Сирия, за да попречат на групировката "Ислямска държава" да се превърне отново в заплаха в резултат на падането на правителството на Башар Асад, каза американският министър на отбраната Лойд Остин в интервю за Асошиейтед прес.
Силите на САЩ все още са нужни там, най-вече за да гарантират охраната на лагерите за задържане на десетките хиляди бивши бойци от "Ислямска държава" и техните семейства, заяви шефът на Пентагона в едно от последните си интервюта в това си качество, предава БТА.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.