
Ирак ще достави 220 000 тона пшеница за сирийския народ "като подарък", в знак на близките отношения между двете страни, предаде Ройтерс като се позова на сирийските медии, които цитират директора на сирийското Главно управление по зърното Хасан Осман.
Новото ислямистко правителство на Сирия заяви, че макар вносът на пшеница и други стоки от първа необходимост да не са обект на санкциите на САЩ и ООН, предизвикателствата при осигуряването на финансиране за търговски сделки възпират световните доставчици да продават на Сирия, предаде БТА.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.