
Бившият филипински президент Родриго Дутерте беше избран за кмет на родния си град Давао с голяма преднина. Това се случи въпреки че той изчаква делото си в ареста на Международния наказателен съд (МНС) в Хага, съобщи Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
Избирателната комисия в Давао обяви, че Дутерте е спечелил надпреварата за кмет на Давао вчера, като по официални данни той е получил над 660 000 гласа - 8 пъти повече от неговия основен съперник.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.