
Украинската агенция за военно разузнаване заяви, че Русия планира да извърши „тренировъчно и бойно" изстрелване на междуконтинентална балистична ракета късно тази вечер, за да сплаши Украйна и Запада, предаде Ройтерс, цитирано от БТА.
В изявление в приложението „Телеграм" агенцията каза, че е било наредено изстрелването да се осъществи от руската Свердловска област, като добави, че обсегът на полета на ракетата е над 10 000 километра.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.