Акулите, живеещи във водите край Южна Австралия, се държат странно. Освен това случаите на нападнати от акули хора са се увеличили значително. Това отчита екоминистърът Сюзън Клоуз. Според нея това се дължи на цъфтежа на токсични водорасли.
Според Клоуз хищниците са „полудели", защото са яли отровни водорасли. Цъфтежът на тези растения сега убива не само акули, но и скатове и други риби.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.