Американците отбелязват днес 24 години от терористичните атаки на 11 септември 2001 г. с тържествени церемонии, доброволен труд и други изрази на почит в памет на жертвите, съобщи Асошиейтед прес.
Много близки на около 3000-те жертви, заедно с високопоставени лица и политици, участват в днешните церемонии в тяхна памет в Ню Йорк, при Пентагона във Вашингтон и в Шанксвил в щата Пенсилвания, пише БТА.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.