Иран иска обезщетение от Обединените арабски емирства, защото са позволили американски удари срещу иранска територия, съобщи Ройтерс, като цитира писмо на Амир Саид Иравани, представляващ Техеран в ООН, до генералния секретар на организацията.
В писмото Саид Иравани заявява, че решението на ОАЕ да позволи територията им да бъде използвана за ударите представлява "неправомерно международно действие, което води до отговорност на държавата", пише БТА.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.