Девет кораба са се подчинили на заповедта на американските сили да обърнат и да се върнат към Иран поради блокадата на иранските пристанища, съобщи Централното командване на американската армия (СЕНТКОМ), предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
През първите 48 часа от американската блокада на кораби, влизащи и излизащи от ирански пристанища, нито един кораб не е успял да премине през американските сили, съобщиха от американското военно командване. Освен това девет кораба са се подчинили на указанията на американските сили да обърнат и да се върнат към иранско пристанище или крайбрежна зона.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.