Международната организация за защита на природата "Бунт срещу унищожението" (Extinction Rebellion) призова властите в Брюксел да отменят подготвяното тържество в белгийската столица за отбелязване на 250-годишнината от независимостта на САЩ, съобщиха местни медии.
Към призива са се присъединили и други организации, включително "Грийнпийс", според които проявата би била израз на подкрепа за политиката на президента Доналд Тръмп. В открито писмо се посочва, че подобно празненство не отговаря на мястото на Брюксел като европейски дом. Протестиращите призовават градските власти да не се поддават на "авторитарния американски режим".
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.