
В южния турски окръг Мерсин бе открит филиал на музея на убития руски посланик Андрей Карлов, съобщи за ТАСС директорът на музея Рустем Валиахметов.
На откриването на филиала присъства вдовицата на Карлов. Филиалът е разположен в базата на Руското училище за деца на сътрудници на атомна електроцентрала Аккую, която се стори с участието на Русия, предава БТА.
В експозицията са представени лични вещи, принадлежали на убития дипломат, ръкописи, книги, грамоти, колекция марки, фонотека с музикални записи.
Преди година подобен музей бе открит в Анталия.
Андрей Карлов бе убит на 19 декември 2016 г. на откриване на фотоизложба в Анкара, а нападателят му, полицаят Мевлют Мерт Алтънташ, бе ликвидиран. Руското външно министерство определи убийството като терористичен акт.