
- Проф. Павлов, отложиха гласуването за включването на българите в Конституцията на Северна Македония, но може ли да се чете като положителен знак, че тези дебати все пак влязоха в парламента?
- Надяваме се да има такива дебати, тъй като само по себе си подобно поведение е, меко казано, самоубийство. Да не говорим, че е лишено от всякаква логика и здрав разум. Очевадно е, че Република Северна Македония трябва да признае наличие на българско население, даже не на малцинство, както го формулират те. Самото упорство, с което псевдо ВМРО-то на Християн Микцкоски настоява да няма такъв текст, е някакъв абсурд. При положение че те наистина признаха 3500 души, което е силно занижена численост и очевидно силно манипулирана. Но от всички възможни народи да се отказва единствено на българите да присъстват в Конституцията на РСМ, е проява на ксенофобия. Подобно поведение не се поддава на коментар!
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.