
Трудна работа, защото в държавата не остана авторитет, който да не е бил освиркан от хилядите недоволни на улицата.
Само един авторитет е безспорен в сегашната ситуация - избраният вчера нов български патриарх. Може да прозвучи като екзотика, но дали няма да е най-добре, вместо гражданите и политическият елит да търсят безспорен обществен и политически авторитет, да помолят дядо Неофит да поеме тази роля и да помогне за излизане от кризата.
Вярно, църквата е отделена от държавата, но ако новият патриарх се намеси, неговият безспорен авторитет може да свърши много повече работа и да се намери най-добрият вариант за изход от кризата.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.