
- Доц. Александров, УМБАЛ “Александровска” преустановява приемането на трупове за съхранение, извършването на аутопсии и съдебномедицински експертизи. Защо?
- Повече от 23 години работя в Клиниката по съдебна медицина и деонтология и проблемът с труповете винаги е съществувал през годините. Той се решава кампанийно, особено през лятото. Още през февруари писах на новия директор на Централни гробища, обясних му целия проблем. Тези трупове не са на “Александровска”, нито на Министерството на здравеопазването. Труповете са били в болницата, за да подлежат на съдебномедицинско изследване, след това държавата трябва да се погрижи за тяхното загробване.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.