Важно е реформите да са в първите 6 месеца от мандата – после хората трудно ги приемат
Не е достатъчно политик да е управлявал за някакъв период от време, за да влезе с нещо положително в историята, и то трайно. Първата предпоставка е да е направил нещо много положително за държавата, която е управлявал. Но и това не е достатъчно – необходимо е положителното да е осезателно повече от лошото, сторено от управника. Например ако по време на нечие управление управниците са прибирали прекомерно много, тогава много трудно може да се влезе в историята с нещо положително. Когато в хиляди обществени поръчки се случва едно и също, тогава няма как случващото се да не стане широко обществено достояние. Чудесен критерий за това е и когато един политик първо се занимава с политика, а след това изведнъж развива “успешен” бизнес. А би следвало да е обратното.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.