Изказването на Гълъб Донев за пакета от мерки за икономии заслужава анализ. Има една безспорно добра стъпка. Намерението да се „развържат" автоматизмите за ръст на заплатите на тези, които получават най-много по високите етажи на властта. Не че ще оправи бюджета кой знае колко, но години наред целият обществен сектор беше подлаган на несправедливи атаки заради едни 5-6% административен елит на върха. Заради техните петцифрени възнаграждения страдаха стотици хиляди съвестни лекари, учители, социални работници и държавни служители на терен, които не са спрели да дърпат каруцата напред. Да се започне с орязването отгоре е акт на закъсняла справедливост.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.