
В сайта novinite.com журналистът Иван Диков пише:
“Нобеловата награда за икономически науки (наричана Нобелова награда по икономика, както отбелязва “Уикипедиа”) се връчва за “изключителен принос в областта на икономиката”. Все пак, докато блестящите научни изследвания и тези, които печелят за своите автори Нобеловата награда по икономика, се приемат за върха на глобалните изследвания по икономика, в мнозинството сите са на векове разстояние от всекидневния живот на хората.
Може би шведската Кралска академия на науките трябва да обмисли за тази награда откритие с директен положителен ефект върху живота на милиони хора и опазването на околната среда като идеята за единно зарядно устройство (за мобилните телефони) на българите Соломон и Гергана Паси.”
Така завършва статията, която припомня историята на единното зарядно - от предложението на Соломон и Гергана Паси (в статия в “24 часа” от май 2008 г.) до 8 февруари 2011 г., когато еврокомисарят по индустрията Антонио Таяни получи първия прототип на новото устройство. Авторът смята, че българската държава трябва да използва случая, за да покаже, че България е страна, в която се раждат идеи, променящи света.