Майката, родила в парк, заподозряна, че е удушила бебето си, е учителка
13.10.2017 15:48; Дима МаксимоваРайонната прокуратура в Горна Оряховица води разследване за убийство на новородено, извършено от майка минути, след като го родила в железничарския град.
Сигналът за гнусното престъпление е получен в районното управление на полицията в 18.20 ч. в четвъртък от болницата в Горна Оряховица. Минути преди това в АГ отделението била приета за лечение 34-годишната Венелина Петкова с обилен кръвоизлив. При прегледа било установено, че е родила същия ден. Първоначално тя отричала, че е имало раждане.
"Към момента няма пряка опасност за живота й.Приета е от дежурния лекар д-р Димитрова, която е установила, че става дума за раждане, което се е случило непосредствено преди постъпването в болницата, но плод няма. Затова е подаден сигнал до разследващите органи", каза шефът на болницата д-р Иван Иванов.
От проведените първоначални действия по разследването, същия ден пред хранителен магазин в града е установен съпругът на родилката - 34-годишния Христо, а в багажника на семейния им автомобил е намерено тяло на новородено момченце. Тялото на бебето е откарано за аутопсия във великотърновската болница, която е установила, че бебето е било родено живо, дишало е десетина минути и е било удушено.
Според показанията на жената, тя е родила в парк в града, където е намерена с обилен кръвоизлив и откарана с линейка в болницата. Твърдяла, че бебето се е родило мъртво, затова го сложила в чанта и го скрила в багажника с намерение да го изхвърли в контейнер за смет. При огледите на посоченото място обаче разследващите са открили капки кръв, но не и следи от раждане там, затова и се предполага, че то е настъпило на друго място. Извършват се повторни огледи и са назначени експертизи.
Венелина е учителка по история и английски в Основното училище"Климент Охридски" в стражишкото село Виноград и същия ден била на работа. Тя има три деца и четвъртата бременност била нежелана и крита от семейството. Засега по разследването няма данни съпругът да е подозирал, че на път е четвъртото им дете, нито че в багажника на колата му вози трупа на новороденото. Той работи като шофьор в търновска фирма и след разпита е освободен. Венелина била пълничка и напоследък ходела на работа в стражишкото село в доста широки дрехи, казаха шокираните колеги на преподавателката. Същият ден тя е била в клас и се прибрала към Горна Оряховица с училищния автобус, който тръгва в 15.30 ч. Била добър преподавател и добра майка, допълни кметът на Виноград Петър Петров.
Под наблюдението на Районна прокуратура - Г. Оряховица активните действия по разследването продължават. Назначени са множество експертизи.
За деяние по чл. 120 от НК законът предвижда наказание лишаване от свобода до три години.
Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.
-
Сръбската премиерка има син, гаджето й роди (Обзор)
-
Тираж 15 на Българския спортен тотализатор
-
Валери Божинов готов за “Левски” - ЦСКА
-
Новият медиен фактор показа във футбола какво означава ефективен мениджмънт
-
Диана Димитрова отряза косите си за новия сезон на “Откраднат живот”
-
“Билборд” хвали със статия Кристиан Костов
-
С народна медицина срещу нозематозата
-
Румен Порожанов откри първата демонстрационна зона за търговия с агростоки с Китай
-
Пуйката е тревожна, преди да започне да снася яйца
-
Пролетните житни култури - какво да очакваме от тях?
-
Стимулиращо разпечатване или надраскване на питите с пчеларска вилица
-
Защо да компостираме?