Влак блъсна и уби на място мъж и жена в София

Снимка: Архив

Влакът по направление Перник-София блъсна и уби на място възрастни мъж и жена.
Инцидентът е станал около 14:50 ч. в района на Захарна фабрика в София, научи Дир.бг.

Мъжът и жената са пресичали железопътната линия на нерегламентирано място.

По първоначални данни възрастната жена се е спънала, а мъжът се опитал да й помогне да се изправи, но в този момент влакът ги е ударил. Двамата са загинали на място.

Движението на влаковете по линия Перник-София е спряно. На място са екипи на полицията, които извършават оглед.

Българската фигуристка Александра Фейгин се класира на историческото 17-о място на световното първенство в Сайтама (Япония). 16-годишната Саща се представи отлично във волната програма, като записа 108,62 точки. Тя събра обща оценка 165,31 т. Така се предвижи с три места напред спрямо класирането си след кратката програма.

Голмайсторът на "Милан" Кшищоф Пьонтек се развихри и за националния отбор на Полша. Той заби единствения гол за успеха с 1:0 над Австрия като гост. Пьонтек се появи като резерва след час игра, а само десет минути по-късно се разписа с глава. За талантливия футболист това беше едва трето участие в националния тим, но той вече има две попадения.

Финалистът от последното световно първенство Хърватия се измъчи яко при домакинството си на Азербайджан. "Шахматистите" стигнаха до труден успех с 2:1 след обрат. Изненадващо гостите започнаха по-добре. В 14-ата минута удар на Рамил Шейдаев бе спасен от вратаря Ловре Калинич. Пет по-късно отново той вече празнуваше втория си гол с екипа на своята