И тази година ще е така - навършва 83 години. Напук на болежките ще направи на почитателите си още един подарък - ново луксозно издание на поемата му “Островът и всичко останало” с пастели на Николай Майсторов.

Премиерата е на 30 април (понеделник) от 18 ч в Националната библиотека и ще бъде придружена от миниизложба на рисунките на Майсторов.

Любомир Левчев е много въодушевен от това събитие. Близките му редовно му мерят кръвното, защото много се вълнува от срещата със своите читатели, на които винаги е бил верен.

Обещава лично да дава автографи в библиотеката.

Честит рожден ден, маестро! Бъдете здрав и както сте писали - винаги агент на утрешния ден!

Българската фигуристка Александра Фейгин се класира на историческото 17-о място на световното първенство в Сайтама (Япония). 16-годишната Саща се представи отлично във волната програма, като записа 108,62 точки. Тя събра обща оценка 165,31 т. Така се предвижи с три места напред спрямо класирането си след кратката програма.

Голмайсторът на "Милан" Кшищоф Пьонтек се развихри и за националния отбор на Полша. Той заби единствения гол за успеха с 1:0 над Австрия като гост. Пьонтек се появи като резерва след час игра, а само десет минути по-късно се разписа с глава. За талантливия футболист това беше едва трето участие в националния тим, но той вече има две попадения.

Финалистът от последното световно първенство Хърватия се измъчи яко при домакинството си на Азербайджан. "Шахматистите" стигнаха до труден успех с 2:1 след обрат. Изненадващо гостите започнаха по-добре. В 14-ата минута удар на Рамил Шейдаев бе спасен от вратаря Ловре Калинич. Пет по-късно отново той вече празнуваше втория си гол с екипа на своята