Двама влюбени в града на Уди Алън
21.11.2019 15:45; 24 часаСЮЖЕТЪТ НА “ЕДИН ДЪЖДОВЕН ДЕН В НЮ ЙОРК”
Уди Алън отново се обяснява в любов на Ню Йорк, уреждайки романтиката между двама млади провинциалисти. Гетсби е син на заможни родители, решил да завоюва Ню Йорк. Той пристига в Голямата ябълка заедно с гаджето си Ашли. Докато тя интервюира третостепенен режисьор, въобразявайки си, че върши страхотна работа като журналистка, Гетсби се запознава с красива актриса. Уди Алън отново омесва напразни любовни кроежи с практичната и сурова реалност. Оператор е асът Виторио Стораро.
Режисьор: Уди Алън
В ролите: Селена Гомез, Ел Фанинг, Тимъти Шалам, Джуд Лоу, Лив Шрайбър, Ребека Хол
Луиз Келър, IMDb
Нищо изненадващо откъм филма “Един дъждовен ден в Ню Йорк”!
Това е Уди Алън от Манхатън. Един прекрасен начин да ни припомни на какво е способен този режисьор.
Гетсби и Ашли се питат кои са и откъде идват. Това те правят - според мен - през очите на някого на тяхната възраст. Те разсъждават, но не се престарават в мисленето. Предпочитат да действат. Не губят време, за да се съмняват, и не искат да си имат работа с его, по-голямо от тяхното. Те действат, те чувстват, те се учат и повтарят наученото. Те имат толкова много да се учат от този ден. Намирам, че трите млади персонажа правят добро впечатление, а актьорите са на върха на своето изпълнение (Тимъти Шалам, Ел Фанинг и Селена Гомез).
Аз заобичах начина, по който те прекараха този ден. Дъждът не ми досади нито за миг.
Валери Кичин, “Российская газета”
Уди Алън завърши “Един дъждовен ден в Ню Йорк” преди две години, но не го пусна в САЩ, отвратен от виковете на амазонките Me Too! Замалко и той да си изпати - осиновената му дъщеря Дилан Фароу го обвини в сексуални посегателства, когато тя е била на 7 години, а студията Amazon се отдръпна от разпространението на “Един дъждовен ден...”, за който похарчи $25 млн.
Актьорът в главната роля Тимъти Шалам изказа съжаление, че се е снимал при Уди Алън, и предостави хонорара си на феминистките организации Time’s Up и RAINN.
Участващият във филма британец Джъд Лоу нарече всичко това срам и позор.
С тази продукция Уди Алън си отмъщава на амазонките, показвайки как съблазнената от “чудовищата” невинна девойка в бързината забравя да си облече полата.
Иначе филмът свидетелства, че Уди Алън продължава да е влюбен до уши в Ню Йорк, който всъщност е главният герой. В ролята на студентката Ашли е Ел Фанинг, която в известна степен играе доста монотонно. Това е най-саркастичният филм на Уди Алън.
Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.
-
България и Куба ще си взаимодействат в областта на науката
-
Тръмп и Си Дзинпин претендират за титлата "Личност на годината"
-
ГЕРБ иска строги промени на НК за горенето на отпадъци
-
Започна делото срещу мъжа, убил майка си в Добрич
-
Депутат си спази обещанието: дари 15 000 лева на школата на ЦСКА
-
Художникът, изял банан за 120 хил. долара: Не съжалявам (Снимки+видео)
-
Люксембург ще облага автомобилисти и домакинства
-
EК обявява пътен план за зелена промяна
-
Полски млекопреработватели: Българското мляко е с много високо качество
-
Доходността от имоти у нас най-голяма, но има спад на инвестициите
-
Определиха помощите за овце и кози-майки, вижте ги
-
Защо за свинете майки осветлението е много важно?