Силна любов и жестоко отмъщение се сблъскват в една от най-често играните опери в света. „Риголето“ е първата творба от прочутата трилогия на Верди, която включва още „Трубадур“ и „Травиата“.
Софийската опера представя „Риголето“ от Джузепе Верди с участието на именити гости – румънският баритон Йонуц Паску в ролята на Риголето, Джузепе Инфантино, възпитаник на Райна Кабаиванска, като Херцогът на Мантуа и Станислава Момекова в образа на Джилда. Джампаоло Мацоли ще дирижира оркестъра и хора на Софийската опера във великолепната класическа постановка на Пламен Карталов.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.