
Валентин Димитров - Топлото вече си е върнал самочувствието, пише „България днес". Това твърдят негови близки.
След последните 2 победи над прокурорите подсъдимият отново се държи арогантно.
Въпреки че продължава упорито да отказва разговори с журналисти, Топлото вече не се крие като вълк единак по ъглите на Съдебната палата, а крачи с наперена крачка и гордо вдигната глава към „сляпата Темида". Той е решен на всичко, за да си прибере парите обратно, и дори ще води дела за лихвите към тях.
След като преди дни му отмениха на апелативна инстанция 14-годишната присъда за длъжностно присвояване, бившият шеф на „Топлофикация" направи романтична вечеря на любимата си съпруга Станислава, в скъп ресторант в центъра на София. После си позволил да напазарува от баровските стоки, които навремето бяха намерени в кабинета му в топлинното дружество. „Ще свикнем отново с вкуса на хайвера и шампанско", лукаво се смеел Топлото, който доскоро се коесеше пред журналисти, че държавата го е докарала до просешка тояга и дори нямал как да плаща сметките си за парното. Отскоро числото 14 се превърна в негов кадем.
Говори се, че Топлото е станал и много суеверен напоследък и вярвал, че избелелият му сив костюм, с който се мяркал напоследък по делата, му носи късмет. Бивши кадри на „Топлофикация" твърдят, че именно с вехтата вече премяна Вальо Топлото често влизал горд в кабинета с джакузито и посрещал гости с баровски ястия.
Валентин Димитров - Вальо Топлото се очаквада се превърне и в много желан мъж, защото редовни читателки на всякаква възраст на „България днес" не спират да звънят на редакционните телефони и да питат с вълнение кога ще му върнат 14-те милиона.
Когато пачките бяха в джоба му, бившият шеф на „Топлофикация" гордо се снимаше с голи млади мацки на плажа на морето, а съпругата му скърцаше със зъби, когато таблоидите публикуваха подобна снимка.