
Кметът на Раковски Павел Гуджеров и съпругата му Анелия превзеха още един връх - европейския първенец Елбрус (5642 м) в Кавказ. От него развяха знамето на общината.
"Експедицията е успешна", обяви градоначалникът, чиято страст е да покорява трудни върхове. По думите му Елбрус е логично продължение, след като през януари т.г. двамата се изкачиха на връх връх Ухуру (5895 м) в Килиманджаро, най-високият в Африка. Преди това той и Анелия превзеха Тубкал (4167 м) в Атласките планини.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.