Легендарната германска рок група "Скорпиънс" работи над нов албум, който ще бъде издаден през следващата година, заяви за ИТАР-ТАСС китаристът на състава Матиас Ябс.
"Скорпиънс" участва в международния фестивален тур в Русия "Чудовищата на рока" заедно с Алис Купър, а също с групите "Расмус" и "Кингдъм кам".
Последният концерт е тази вечер в московския спортен комплекс "Олимпийски". Първият бе на 14 юни в Санкт Петербург.
На 2 юли прочутите рокаджии пък ще забият у нас в рамките на фестивала „Калиакра Рок фест 2009"
"Последните няколко седмици (преди пътуването в Русия) ние прекарахме в студиото, вече са готови няколко наши нови песни. През следващите два месеца и половина ще пътуваме, след което ще се върнем в студиото - каза Ябс. - Идеята е да пуснем нов диск в началото на следващата година. Става дума за рок албум, в който ще влязат и 2-3 балади. Несъмнено той ще е издържан в духа на "Скорпиънс".
Виж на видео концертно изпълнение на Wind of Change