
Това става ясно от списъка на агенция Блумбърг на милиардерите в страната. Торес е само на 30 г., но състоянието й вече се оценява на 1,1 милиарда долара. Богатството е натрупано от набиращата главоломна популярност верига за бързо хранене "Ин-ен-аут".
За Линси Торес се знае твърде малко. Тя предпочита да избягва медийния шум, а вместо нея да говори бизнесът й. Новоизпечената милиардерка не само отказа да коментира публикацията на Блумбърг, но и досега отказва среща и с журналистката Стейси Пърман, написала през 2009 г. книга от 352 страници за "Ин-ен-аут".
Известно е само, че за десетина години Линси Торес е сменила трима мъже. В момента тя е омъжена за трети път и има син и дъщеря близнаци от втория си брак. Настоящият й съпруг е Вал Торес.
Торес не е учила мениджмънт и дори няма висше образование. Миналата година обаче тя попадна в пресата с новината, че си е купила луксозен палат за 17,4 млн. долара в Бредбъри, Калифорния. Той има 7 спални и 16 бани. До тайните на личния й живот обаче никой досега не се е добрал.
Много хора в САЩ се затрудняват да отговорят на въпроса коя е Линси Торес. Но всички знаят прякора й Принцесата на бургерите. Откриването на всеки ресторант на "Ин-ен-аут" се очаква с трепет и за събитието още от ранна сутрин се събират хора. Сякаш пускат нови продукти на "Епъл", а не някакви си бургери. Кметове на десетки градчета прииждат в централата на "Ин-ен-аут" в Ървайн, Калифорния, и молят на колене Торес да открие заведение в техния град.
"Веригата печели с любовта, която възпитава у своите служители както към фирмата, така и към клиентите. И за едните, и за другите компанията се превърна в един вид религия", смятат американски специалисти по хранителна индустрия.
Друга причина за успеха е, че Линси Торес изобщо не се меси в работата на мениджърите. Подобно на повечето американци огромна част от служителите на "Ин-ен-аут" също не знаят кой е собственикът на веригата.
Самият Уорън Бъфет, смятан за инвеститор номер 1 в историята, заявил още през 2005 г. пред студенти, че би желал един ден да притежава "Ин-ен-аут".
Днес веригата има 280 ресторанта в пет щата - Калифорния, Аризона, Юта, Тексас и Невада. Най-популярният й продукт е чийзбургер "дабъл-дабъл". Освен че човек може добре да се нахрани в "Ин-ен-аут", той може да си припомни Библията. Стига само да погледне обвивките на сандвичите или дъното на пластмасовите чашки, в които се сервират питиетата. Там редовно се мъдрят надписи като "Евангелие от Йоана 3:16" или "Книга на пророк Наума 1:7".
През 2012 г. "Ин-ен-аут" е реализирала продажби з $ 625 млн. За периода 2007-2012 г. тя е имала годишен ръст на приходите от 4,6 на сто.
Единственото видимо присъствие на Линси Торес в публичното пространство е участието й в състезание с драгстери. Това е изключително популярно съревнование в САЩ, където целта е постигане на възможно най-голяма скорост при изминаване със специално пригодена за целта кола на четвърт миля, или 402 метра. Президентката на "Ин-ен-аут" участва в гонките с "Плимут Баракуда" от 1970 г. или "Шевролет Камаро" от 1984 г. Иска ли питане, че и на двете коли се мъдри емблемата на хранителната верига! Любовта към този спорт Линси е прихванала от сегашния си съпруг Вал Торес.
От една будка до 140 заведения
Началото на "Ин-ен-аут" е поставено през 1948 г. в Болдуин Парк, предградие на Лос Анджелис. Тогава Хари и Естер Снайдър - потомци на холандски имигранти и дядо и баба на Линси Торес, откриват крайпътна будка за хамбургери. След три години е открита втора будка в близкото градче Ковина.
В началото на 70-те г. съпрузите Снайдър решават да се насочат към ресторантьорския бизнес. Така будките се превръщат в заведения. За няколко години са открити 18 ресторанта на "Ин-ен-аут" в южната част на Калифорния. Неуморно с родителите си работят синовете им Рич и Гай.
През 1976 г. Хари Снайдър умира и бизнесът му е наследен от сина му Рич. За 20 години под ръководството на него и на брат му Гай "Ин-ен-аут" се разширява, а броят на ресторантите вече е 90. Дейността на веригата излиза извън пределите на Калифорния.
Рич Снайдър загива в самолетна катастрофа през 1993 г. Той няма деца и собствеността на веригата преминава в ръцете на Гай, който има само една дъщеря - Линси. При него заведенията стават вече 140. Гай Снайдър обаче умира през 1999 г. от свръхдоза лекарства. Тогава властта преминава в ръцете на майка му Естер, надживяла двамата си синове.
Естер Снайдър умира през 2006 г. и оставя завещание на единствената си наследница - внучката Линси, носеща тогава фамилията Мартинес на втория си съпруг Ричард. Бабата повелява Линси да стане президент на компанията на 28-ия си рожден ден на 5 май 2010 г. Според завещанието тя получи половината акции на "Ин-ен-аут" на 30-годишния си юбилей през 2012 г. Останалите части тя ще получава постепенно и ще стане пълен собственик, когато навърши 35 години на 5 май 2017 г.