Смях до сълзи. И кратки паузи от гробно мълчание. Това се случва вече втора вечер на хиляди българи, препълнили зала 1 на НДК, за да чуят “Възгледите на един учител за народното творчество”.
Учителят е актьорът и драматург Камен Донев, който 2 часа стихийно се раздава. На голямата сцена му партнират оркестър “Карандила”, ансамбъл “Филип Кутев”, Иво Папазов-Ибряма, Мариана Попова, Нина Николина, квартет “Ева” и Дани Милев. В авторския си спектакъл Камен Донев описва абсурдите в живота ни. От битовизмите до болестите на душата. “Съвременният човек има здравословни проблеми и се чуди защо не му върви. Е, как ще ти върви, бе. Ти си се набурсучил от сутринта, сам си се заплюл в огледалото, клюма ти камбаната от снощи, че си жулил спиртака, гърлото на шишето ти стои като печат, не си знаеш родното място. В очите ти два големи гурела, кацнали като орли. Че ти не виждаш света, бе, ти си кьорав. Как да ти върви?” Актьорът иронизира и себе си, и околните. Някъде по-елегантно, друг път грубо, но така, че никой в публиката не остава безучастен.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.