Испания донесе най-тежката загуба в историята на Хърватия (Видео)

Капитанът на Испания Серхио Рамос е подскочил от радост след гола си срещу Хърватия. Защитникът вкара за 5:0, а на стадиона в Елче домакините спечелиха мача от Лигата на нациите с 6:0. СНИМКА: РОЙТЕРС

След най-големия успех понякога идва и най-големият провал. Точно това се случи на хърватския футбол.

Два месеца след като стана световен вицешампион, тимът на треньора Златко Далич записа най-тежката загуба в историята на родината си.

На стадиона в Елче Испания разгроми с 6:0 хърватите в среща от група 4 на лига А на Лигата на нациите. В състава на гостите бяха 6-има титуляри от руския мондиал - капитанът Лука Модрич, Иван Ракитич, Марсело Брозович, Симе Върсалко, Домагой Вида и Иван Перишич.

През втората част на първото полувреме Саул и Марко Асенсио се разписаха за домакините, а вратарят Ловре Калинич си вкара автогол. След почивката Родриго, Серхио Рамос и Иско направиха срама на хърватите голям.

Преди този двубой най-голямата загуба за хърватския футбол бе 1:5.

Два пъти разгромното поражение идва от Германия. Това става по време на Втората световна война - през 1941 и 1942 г.

Преди 9 г. Англия удря със същия резултат хърватите.

За Испания пък двубоят в Елче бе 38-ият домакински мач поред, в който националният отбор не записва загуба. За последно иберийците паднаха у дома през 2003 г. - 0:1 в европейска квалификация.

В друга среща от лига А Белгия спечели с 3:0 гостуването си на Исландия. Така треньорът Роберто Мартинес е със статистика 16 победи, 1 равенство и 1 загуба.

Целият свят е свикнал с разголените снимки на бившата съпруга на Макси Лопес - Уанда Нара. Но настоящата му половинка Даниела Кристиансон определено изненада със секси кадъра, който си пусна. Гаджето на футболиста припомни почивката им на Малдивите. И показа на всички с какво е спечелила Макси Лопес.

Поетесата Надежда Захариева търси стихове на улицата. Топпапараците на "България Днес" изловиха вдовицата на великия Дамян Дамянов да дири вдъхновение в най-острия студ, оглеждайки минувачи и сгради с напрегнато изражение. Въпреки че вече е в добро здраве, поетесата нито веднъж не се усмихна на някого,

Вратарят на "Евертън" и Англия Джордан Пикфорд може да премине в "Манчестър Юнайтед" през зимата. Ръководството на "червените дяволи" гласи 24-годишния страж за заместник на Давид де Хеа. Договорът на испанеца с клуба е до лятото на 2020 година. В момента преговорите за продължаването му са преустановени.