Продължава кампанията "Заедно ще се справим", организирана от Българския лекарски съюз /БЛС/. Това съобщиха от съсловната организация. Инициативата се осъществява съвместно с Българско дружество по офталмология и Организация на евреите в България "Шалом".
През последните дни от организацията са подпомогнали с хранителни продукти медици от Пазарджик, Велико Търново и Шумен, както и на поставените под карантина медици и техните близки от Александровска болница и Пета МБАЛ в София. Доставки са били направени и в Ловеч и Габрово.
Днес ще бъдат подпомогнати медици в Пещера и Пазарджик.
В централата на БЛС се подават заявки от болниците в страната и ежедневно доброволци доставят хранителните пакети до поставените под карантина медици и техните близки. Продължава и набирането на средства, с които да се подпомогнат възможно най-много нуждаещи се.
-
Русия: Поехме контрол над черноморското пристанище Мариупол
-
Малката дъщеря на Путин летяла до Мюнхен над 50 пъти за две години
-
Пловдивчанин хвърли по колата на засякла го водачка яйца, счупени от рязкото спиране
-
Александър Томаш: В доста мачове на "Локо" (Пд) му прилягаше да победи
-
Ергенът Виктор Стоянов си избра Виктория
-
Николай Киров напусна ЦСКА 1948