Григор Димитров бие в Торонто, Никол е на Миконос

Българският №1 в тениса Григор Димитров без проблеми се класира за 1/8-финалите в турнира “Роджърс Къп” в канадския град Торонто. Хасковлията нямаше проблеми срещу 370-ия в света представител на домакините Денис Шаповалов и го победи 6:4, 6:3. Срещу 17-годишния Шаповалов Димитров прекара на корта само 75 минути за разлика от предния му мач срещу

Спорт по тв днес: "Борусия" (Д) - "Манчестър С", тенис, тото и снукър

“Галатасарай” изпрати българка за Рио

Спортният клуб “Галатасарай” изпрати своите представители на олимпийските игри със специална церемония. Сред тях е и българката Екатерина Аврамова. Преди близо 2 г. плувкинята взе турски паспорт и вече се състезава за южната ни комшийка. Аврамова е една от 7-те спортисти, които “Галатасарай” ще има в Рио де Жанейро.

Италианка е новата на Роналдо

Роналдо с ново гадже на вечеря. Това пише към снимка на европейския шампион с Португалия и “Реал” (М) нападател с атрактивна дама в заведение. Тя е публикувана в профила във фейсбук на сина му Кристиано-младши. Въпросната безспорно привличаща погледите жена е италианският модел Кристина Бучино. Тя се изявява и като телевизионна водеща.

Втора лига с 16 отбора, започва на 7 август

16 отбора ще участват във второто ниво на българския футбол, което вече се нарича Втора професионална лига. Това бе решено на среща в БФС. От миналия сезон на “Б” група продължават “Поморие”, “Оборище”, “Ботев” (Гъл), “Банско”, “Созопол”, “Спартак” (Пл) и вторият отбор на “Лудогорец”. “Пирин” (Разлог) се обедини с осмия в Югозападната “В” група

Само в "24 часа": България с трети медал от олимпиадата в Лондон!

България може да вземе трети медал от олимпиадата в Лондон след приключването на дисциплинарните производства след повторния тест на пробите от игрите. Милка Манева трябва да е втора в категория до 63 килограма при жените. В първата вълна на проби бе установено, че шампионката Мая Манеза (Казахстан) е дала положителна проба.

“Селтик” измъкна 1:1 от Мъри и "Астана" в Казахстан (ВИДЕО)

Шотландският гранд “Селтик” измъкна удобния турнирен резултат 1:1 при гостуването си на водения от Станимир Стоилов “Астана” в първа среща от III квалификационен кръг за влизане в групите на Шампионската лига. Първенецът на Казахстан поведе с 1:0 в 19-ата мин чрез гол на централния защитник Юри Логвиненко.

Мартин Миланов стана шеф на хокея

Мартин Миланов е новият президент на федерацията по хокей на лед в България. Той сменя Красимир Кръстев, който подаде оставка. Миланов е президент на "Славия" и бивш национал по хокей. Той е син на легендарния вратар на "белите" и дългогодишен селекционер на държавния тим Георги Миланов. Синът на Мартин - Георги-младши също е хокеен вратар като

Министър Кралев пожела успех на Олимпиадата на момичетата от ансамбъла

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев посети една от последните тренировки на българска земя на момичетата от ансамбъла по художествена гимнастика преди заминаването им за Бразилия, съобщи Министерството на спорта. В началото на следващата седмица те заминават на лагер в южноамериканската държава преди участието им на Летните олимпийски

ФК "Дунав" търси текст за новия си химн, прави фотосесия

Конкурс за текст на химн на ФК "Дунав" обяви ръководството на клуба. От десетки години излизането на терена на футболистите на представителния отбор бе съпътствано от звуците на "Тих бял Дунав". "Небесно сините" фенове от своя страна на няколко пъти успяваха да съчинят и композират сами култови песни титулувани в определи периоди като химн на

Първо в "24 часа": Ивет Лалова е знаменосецът ни в Рио

Най-известната българска атлетка Ивет Лалова ще носи знамето на откриването на олимпиадата в Рио, реши щаба на БОК по предложение на Стефка Костадинова. Спринтьорката и нейния треньор са дали съгласието си. Ивет е една от най-обичаните български спортисти, като на последното европейско взе два сребърни медала на 100 и 200 м.

Учредяват приз за най-добър защитник на името на Трифон Иванов

Първият детски футболен турнир в памет на бившия национален защитник Трифон Иванов започна вчера във Велико Търново. Отборите са разделени в две предварителни групи. В първата група са „Етър” Велико Търново, „Нефтохимик” Бургас и „Ботев” Пловдив, а във втората ЦСКА София, „Лудогорец” Разград и „Локомотив” Горна Оряховица.

Зидан: Реал не се е отказал от Погба

Треньорът на Реал Мадрид Зинедин Зидан потвърди, че клубът му не се е отказал от привличането на Пол Погба и се работи по въпроса за закупуването му от Ювентус, пише БГНЕС. Фаворит за подписа на френския национал е Манчестър Юнайтед, но "червените дяволи" не успяват засега да се договорят за трансферната сума - италианците искат 130 млн.

Резервният вратар на "Лудогорец" Милан Борян скочил да се бие (видео)

Вторият вратар на "Лудогорец" Милан Борян бе главното действащо лице при взрив на горещи страсти след края на двубоя между разградчани и сръбския първенец "Цървена звезда" от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Мачът на "Лудогорец Арена" завърши 2:2 Борян, който е сърбин с канадски паспорт,

Дерменджиев: "Лудогорец" отива в Белград, за да се класира

"Мачът може да се раздели на две части. През първото полувреме бяхме безупречни, а през второто допуснахме две грешки ,от които вкараха два гола. Отборът се стъписа и започнахме да играем малко повече индивидуално и от там дойдоха други грешки. Имахме ситуации, в които можехме да отбележим го л. Мачът не е завършил.

Роджър Федерер пропуска олимпиадата и US Open

Световният №4 Роджър Федерер обяви, че пропуска олимпиадата, Отритото първенство на САЩ и всички турнири до края на годината. Причината е в стара травма на коляното, която той получи в началото на сезона. От индивидуалния турнир в Рио се отказа и Рафаел Надал. Испанецът също е контузен и може да играе само на двойки на олимпиадата.

Само победа в Белград устройва "Лудогорец" след 2:2 с "Цървена звезда" (всичко за мача)

Мач с непрекъснати обрати в третия квалификационен кръг изиграха в Разград първенците на България и Сърбия - "Лудогорец" и "Цървена звезда". Четвърт час преди края домакините изравниха 2:2, след като първо поведоха, а след това допуснаха пълен обрат. Джонатан Кафу откри малко преди почивката за домакините,

Луд мач в Разград, "Лудогорец" изравни 2:2 на "Цървена звезда" (видео)

Мач с непрекъснати обрати играят в Разград шампионите на България и Сърбия - "Лудогорец" и "Цървена звезда". Четвърт час преди края домакините изравни 2:2, след като първо поведоха, а след това допуснаха пълен обрат. Джонатан Кафу откри малко преди почивката за домакините, но в 48-ата минута Александър Катай изравни.

Шок в Разград! "Цървена звезда" води 2:1 на "Лудогорец" (видео)

До пълен обрат срещу "Лудогорец" в Разград стигна "Цървена звезда". Гостите от Сърбия губеха 0:1 на полувремето на "Лудогорец Арена", след което стигнаха до пълен обрат за малко повече от 20 минути. Джонатан Кафу откри малко преди почивката за домакините, но в 48-ата минута Александър Катай изравни.

"Цървена звезда" изравни на "Лудогорец" (видео)

Само три минути след почивката изтрая преднината на "Лудогорец" от един гол срещу сръбския първенец "Цървена звезда". Двата отбора играят в Разград първи мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Джонатан Кафу откри малко преди почивката за домакините, но в 48-ата минута Александър Катай изравни.

"Лудогорец" води 1:0 срещу "Цървена звезда" на полувремето (видео)

"Лудогорец" ще започне второто полувреме срещу "Цървена звезда" с преднина 1:0. Мачът на стадиона в Разград е от третия предварителен кръг на Шампионската лига. При успех българският пръвенец ще се бори отново за влизане в групите на най-комерсиалния европейски турнир. Единственото попадение вкара Джонатан Кафу в 42-ата минута.

Руски клуб се размина с М&M национали

Вариант двама български национали да заиграят заедно в руския “Том” е пропаднал, научи “24 часа”. За Станислав Манолев бе ясно, че преговаря с тима от Томск, като наскоро се появи информация, че шансовета да заиграе в него са 50/50. От “Том”, който се завърна в руския елит след баражи, обаче са преговаряли и с Илиян Мицански.

Ето го новия Лео Меси

Мегазвездата на "Барселона" Лео Меси впечатлява с нова прическа. Той се включи в предсезонната подготовка на каталунците в Англия. Меси бе голямата атракция за всички в лагера на тима заради новата си визия. Към своята буйна брада, която пусна в края на миналия сезон и през лятната пауза, 5-кратният носител на "Златната топка" добави и руса

Първите български спортисти вече са в олимпийското село, развяха нашия флаг

Първите български спортисти вече влязоха в олимпийското село в Рио де Жанейро. Антоанета Бонева (спортна стрелба) и Силвия Дънекова (лека атлетика) пристигнаха в Рио рано тази сутрин, преминаха процедурите по акредитация и се настаниха, съобщиха от БОК. Веднага след това те получиха най-новия модел смартфон на спонсора на игрите,

"Дунав" картотекира 22 футболисти, ще разчита и на школата

22 футболисти картотекира за предстоящия сезон 2016/2017 в Първа лига ФК "Дунав" Русе. Засега в русенския тим не са пристигнали очакваните още 3-4 нови футболисти, които да заздравят отделните линии в отбора. Административният мениджър Огнян Цветанов е пътувал до футболната централа в София в понеделник и регистрирал картотеките.

"Левски" глоби перуанец, вбесил Люпко Петрович с претенции

Ръководството на "Левски" глоби новото попълнение Хеан Деса с 1000 лева. Той отнесе санкцията заради разправията си със старши-треньора Люпко Петрович след отпадането от "Марибор" в Лига Европа. Тогава перуанецът заяви на сърбина, че не е играч за десет минути. Петрович пък му отговори с "Марш в съблекалнята".

Григор Димитров с втора победа в Торонто - на двойки със Стан Вавринка

Първата ракета на България Григор Димитров постигна втора победа на турнира в Торонто, Канада. Само часове след като надви Юичи Сугита (Япония) на сингъл, №40 в световната ранглиста се отчете и с победа на двойки заедно с партньора си Стан Вавринка (Швейцария). Двамата се наложиха над Доминик Тийм (Австрия) и Лука Пуи (Франция) с 4:6, 7:6, 12-10.

Възстановеният „Локомотив” (Рс) приема „Литекс”

Възстановеният тази есен легендарен тим на „Локомотив” Рс приема на Градския стадион отбора на „Литекс” за поредната си контрола, преди началото на сезона във „В” група. В русенския тим, който миналия сезон играеше под името „Марисан”, има много бивши и настоящи юноши на „Дунав”, а отборът се води от легендата на двата местни състава Борислав

На 74 г. Антон Христов иска да учи магистратура Симеон ДЕМИРЕВ За знанието няма възраст. Доказа го 74-годишен мъж от село Балканци, който наскоро завърши първото си висше образование. Антон Христов вече е бакалавър по "Финанси" от Великотърновския университет, след като четири години яко е залягал над учебниците.

Детето-чудо на българската музика Крисия се е сблъскала с неприятен отказ от Димитър Бербатов! Талантливата изпълнителка е била номинирана за прием в благотворителната фондация на футболиста, но в последния момент е била отхвърлена. За неприятната ситуация с горчивина в гласа разказа пред "България Днес" бащата на Крисия - бизнесменът Марин

Прословутият магистрален бандит Емил Милев-Крокодила направил зловеща магия на прокурор. Това разкри самият той пред "България Днес". Заклинанието превърнало представителя на държавното обвинение в лоена топка за две години, твърди Крокодила. Повод за отмъщението на арестанта към прокурора станали непрекъснатите проблеми,