Плажните национали подариха на Боби Михайлов спечелена от тях купа

Президентът на Българския футболен съюз Борислав Михайлов проведе среща със селекционера на националния отбор по плажен футбол Симеон Христов, на която му бе официално връчена купата, която българският отбор спечели с отличното си представяне на eвролигата по плажен футбол, съобщиха от пресслужбата на БФС.

Вносител на гуми и тотото помогнаха на щангите да платят глобата от 250 000 долара

Българската федерация по вдигане тежести плати глобата от 250 000 долара, която й беше наложена от Международната федерация по вдигане на тежести. Сумата беше осигурена чрез договори за реклама с най-големия вносител на автомобилни гуми и верига от професионални сервизи за гуми "Медина Мед" за 150 000 лв. и със СПОРТ ТОТО за 250 000 лв. 18 000 лв.

Истината за фалшивата новина за хърватските национали

1. В писмо треньорът Далич атакува остро политиците В сряда в страница във фейсбук, която на външен вид наподобява едно към едно официалната на Хърватския футболен съюз, се появи писмо, подписано от треньора на националния отбор Златко Далич. Това се случи ден след феноменалното посрещане на вторите в света в столицата Загреб.

Полицейска фуражка отново помага на хърватите след 20 години

Патрулиращо ченге я подарява на треньора Златко Далич 10 дни преди отпътуването за Русия Новият футболен феномен Хърватия е малка страна, в която живеят само 4,5 млн. души. По тази причина всеки се чувства част от националния отбор, който стигна финал и загуби там от Франция. Примерите за това са хиляди.

ЦСКА оцеля в Рига, но остана без отбор след меле след мача (Видео)

ЦСКА оцеля след дузпи срещу "Рига" след дузпи, но остана без отбор за следващия квалификационен кръг рещу "Адмира Вакер" (Мьолдинг). След мача в столицата на Латвия двата тима се счепкаха на терена, като са били изгонени двама играчи на ЦСКА и още толкова от домакините. Със сигурност едният е Кристиян Малинов.

Мустаците на Адил Рами като голата глава на Фабиен Бартез

Гаджето на Памела Андерсън носи късмет на “петлите”, а Оливие Жиру се превърна в талисман на треньора Дешан, макар за цяло световно да няма удар във вратата През 1998 г. всички фаталисти сочеха като христоматиен пример на ритуал за късмет преди мач целувката, която Лоран Блан полагаше върху голото теме на вратаря Фабиен Бартез.

Фалшива новина "дари" 23 млн. евро премии за хърватските национали на детска фондация

Отвореното писмо от селекционера на Хърватия Златко Далич, в което обявява, че националният отбор по футбол ще дари всичките си приходи от световното първенство, се оказа фалшиво. В редица авторитетни медии се появи информация, че хърватите са заработили 23 милиона евро, които ще бъдат дарени на детска фондация.

Пол Погба иска да напусне "Юнайтед", за да се завърне в "Ювентус"

Френският национал Пол Погба иска да се завърне в "Ювентус", твърди италианското издание "Тутоспорт". Преди две години халфът премина в "Манчестър Юнайтед" за сумата от 105 млн. евро.  През 2012 година Погба напусна "Олд Трафорд" в посока "Юве" със свободен трансфер. Световният шампион с Франция е уморен от живота в Манчестър и от Жозе Моуриньо и

Делио Роси не казва за оставка в първото изказване след срамното отпадане

Треньорът на "Левски" Делио Роси не обели и дума за оставка в първото си изказване след срамното отпадане от лихтенщайнския "Вадуц" в Лига Европа. "Отпаднахме заради първия мач. Днес направихме това, което трябваше да направихме - победихме", каза италианецът в ефира на "Диема Спорт" - канала, който предаваше директно мача.

Позор за "Левски"! Отпадна от лихтенщайнския "Вадуц", чакат оставка на Роси

"Левски" напусна вероятно най-срамната страница в историята на представянето си в европейските турнири. "Сините" биха у дома 3:2 лихтенщайнския "Вадуц", но отпаднаха заради загубата 0:1 като гост преди седмица и повече допуснати голове на собствен терен. Мохамед Кулибали откри резултата в 25-ата минута за гостите,

Пак евромъки за "Левски" - 2:2 с "Вадуц" половин час преди края

"Левски" продължава да се мъчи с лихтенщайнския "Вадуц" в предварителен кръг от Лига Европа, като половин час преди края резултатът на стадион "Георги Аспарухов" в София е 2:2. В първата среща "сините" паднаха 0:1 и след като допуснаха гол у дома, трябва да постигнат победа с два и повече гола разлика, за да продължат.

Мбапе разкри къде ще играе през следващия сезон

Звездата на френския национален отбор Килиан Мбапе разкри, че няма намерение да сменя отбора през следващия сезон. 19-годишният футболист заяви, че сто на сто ще остане във шампиона на Франция -ПСЖ.  "Следвам пътя си, а все още съм в началото на кариерата си. Работих много, за да стигна дотук, но това не е всичко.

Дидие Дешан: Гордея се с играчите. Е, и малко със себе си

Мачът с Аржентина беше ключов, тогава разбрахме, че можем да стане световни шампиони Старши треньорът на Франция Дидие Дешан влезе в залата за пресконференции. Зам.-генсекът на ФИФА Звонимир Бобан тъкмо му връчваше паметните нашивки на световен шампион, когато с викове нахлуха 7-8 от свежите световни шампиони и го запрегръщаха.

Антоан Гризман: “Златната топка” все още не е в ръцете ми

При влизането в залата за пресконференции обявеният за най-добър играч във финала Антоан Гризман очевидно видя уморените от чакането лица на журналистите и веднага започна да благодари: Мерси, мерси… Те му отвърнаха с аплодисменти. - Какво е усещането да сте световен шампион? - Още не разбирам съвсем точно какво се случи. Беше тежко първенство.

Радостта на един народ. Франция ликува! (Галерия)

След триумфа на Франция на световното първенство по футбол запалянковците излязоха по улиците да отпразнуват втората световна титла на "петлите".  Французите дълго чакаха да стъпят на световния връх. Последната им титла беше през 1998 година, а Дидие Дешан е капитан на отбора. Днес, вече като треньор, той изведе Франция до втора титла.

Шампионите прекъснаха пресконференцията на Дешан, заляха го с вода (Видео)

Току-що наградените световни шампиони от Франция прекъснаха пресконференцията на треньора си Дидие Дешан. 7-8 човека нахлуха боси и полуголи в залата и започнаха да поливат него и всички наоколо с вода. След това щастливите победители се качиха по столовете и масата и започнаха да танцуват. Това продължи няколко минути,

Франция веднага прибави една звезда към емблемата на федерацията

Френската футболна федерация веднага прибави още една звезда към емблемата си и те станаха две. По традиция така се обозначават световните титли, които съответният национален отбор е спечелил. В момента с най-много титли - 5, е Бразилия, а по четири имат Германия и Италия. С по три няма никой, а с по две освен Франция са Аржентина и Уругвай.

Треньорът на Хърватия: Такива дузпи във финал на световно не се свирят

Старши треньорът на Хърватия Златко Далич нападна съдията във финала Нестор Питана и косвено го обвини за загубата 2:4. "Поздравявам Франция с шампионската титла. Първите 20 минути ние контролилахме играта, после от стандартно положение се получи автогол. Няма да коментирам работата на съдията, но във финал на световно такива дузпи не се свирят.

Лука Модрич е №1 на световното, посяга към "Златната топка"

Капитанът на Хърватия Лука Модрич бе определен за играч №1 на ХХI световно първенство по футбол, който завърши със загуба 2:4 на неговия отбор от Франция. Така халфът на "Реал" (Мадрид), който тази година спечели и Шампионската лига, се очертава като главен претендент за "Златната топка". През последните 10 години тя се печели неизменно от Лионел

20 години по-късно Франция е отново световен шампион! (Снимки)

VAR каза тежката си дума при победата на “петлите” с 4:2 над Хърватия, треньорът Дешан изравни Загало и Бекенбауер Франция стана за втори път в историята световен шампион по футбол. В зрелищен и резултатен финал срещу Хърватия на стадион “Лужники” в Москва “петлите” се наложиха с 4:2 с автогол на Манджукич и попадения на Гризман от дузпа,

Дъщерята на Трифон Иванов гледа финала с медала на татко си

Дъщерята на незабравимия защитник на националния отбор Трифон Иванов, който почина преди 2 години  - Галина, гледа финала на световното с медала на баща си от първенството на планетата през 1994 година. Това сподели самата тя във фейсбук. "Как се гледа финал на световно ли? Незабравайки собственото. САЩ 94, когато мечтата се сбъдна.

Хърватия аха да рухне и вратарят на Франция я върна в мача - 2:4

Умората от трите мача с продължения (от които двата и с дузпи) на хърватите си каза думата и Франция е на път окончателно да свали въпросителните от световната титла, след като Килиан Мбапе вкара за 4:1 в 65-ата минута. Веднага след това обаче вратарят на Франция Юго Лорис направи страхотна глупост в стил "Лорис Кариус" и Манджукич намали на 2:4.

Франция все по близо до титлата - Погба вкарва за 3:1 срещу Хърватия

Един от най-скъпите футболисти в света - струващият 100 млн. евро полузащитник Пол Погба е на път да сложи точка в спора кой ще е 21-ият световен шампион. Халфът на "Манчестър Юнайтед" вкара за 3:1 в 59-ата минута срещу Хърватия във финала на стадион "Лужники" в Москва. Погба сам започна атаката с дълъг пас към Килиян Мбапе на дясното крило,

Франция на 45 минути от втора световна титла, води 2:1 срещу Хърватия

Франция е по-близо до втората си световна титла, отколкото Хърватия до първата след изиграването на 45 минути от финала на световното по футбол. "Петлите" водят 2:1, макар да не показват по-добра игра, дори напротив - смелите балканци атакуват повече и един-два пъти само късметът покри вратаря на съперника.

VAR може да реши финала - 2:1 за Франция след спорна дузпа

Нововъдената технология за видеопомощ на съдиите - VAR, може да се окаже най-важният играч във финала на световното, след като Франция поведе 2:1 срещу Хърватия след спорна дузпа. В 39-ата минута французите изпълниха корнер, топката се плесна в ръката на автора на изравнителния гол Иван Перишич и излезе.

Хърватия изравни 1:1 със страхотен гол на Иван Перишич

Само десет минути продължи радостта на французите във финала на световното първенство по футбол. След като те поведоха на Хърватия с автогол на нападателя Марио Манджукич в 18-ата минута, в 28-ата Иван Перишич със страхотен удар с левия крак направи 1:1. Мачът се играе на стадион "Лужники" в Москва.

Манджукич пак вкара, но в грешната врата - Франция поведе 1:0 на Хърватия

С автогол на централния си нападател Марио Манджукич Хърватия губи в 18-ата минута с 0:1 от Франция във финала на световното първенство. Попадението дойде след добре изпълнен пряк свободен удар от Гризман, като нарушението бе на Марцело Брозович срещу самия него. Голът дойде малко нелогично, защото през първия четвърт час хърватите стояха по-добре

Президентката на Хърватия благодари на домакините на руски в самолет (видео)

Президентката на Хърватия Колинда Грабар-Китарович записа видеообръщение в самолета на път за Москва. Тя ще присъства на финала на световното между националния отбор на своята страна и Франция. Обръщението е на руски и в него тя благодари на руснаците за гостоприемството: "Здравейте, руски запалянковци.

На лов за евтини обувки тръгна бившата съпруга на режисьора Ники Илиев - Саня Борисова. Блондинката обиколи няколко магазина и изгуби часове, докато намери най-подходящите чепици за себе си. След като пробва различни видове, Саня избра най-удобните обувки, плати ги и доволна напусна

Глория никога не е с подуто лице КОЯ Е ТЯ Джулия Ангелова е един от най-популярните гримьори в България вече повече от 15 години. Получила редица престижни награди за работата си, сред които "Златна игла" за "Най-добър моден гримьор" за 2004 г. и 2008 г., "Първа награда за принос към цялостна модна визия на модел".

Най-големият динозавър е живял по българските земи! Това става ясно от находка на учени от Националния природонаучен музей към БАН. Главен асистент Латинка Христова и екипът й се натъкват на непозната досега кост край град Трън. При нейното изследване става ясно, че по земите ни е крачил най-малкият представител на най-големия вид динозаври -