ЦСКА на точка от "Лудогорец" и 6 пред "Левски"

ЦСКА се доближи само на точка от "Лудогорец" за първото място в първенството, след като победи с 1:0 "Берое" като гост. Единственият гол падна в 15-ата минута и бе дело на Тиаго Родригес. Така преднината на ЦСКА пред "Левски" набъбна на 6 точки преди вечното дерби във вторник. До края на първенството "Лудогорец" гостува на "Ботев" в Пловдив и

"Манчестър Сити" с първи требъл в историята на английския футбол

"Манчестър Сити" стана първият клуб в историята на английския футбол, който прави требъл в един сезон. Тимът на Пеп Гуардиола спечели купата на Англия, след като преди това стана шампион и взе и трофея на лигата. "Сити" разби с 6:0 "Уотфорд" във финала, като така изравни рекорда за най-голяма победа в историята на най-стария футболен турнир на

"Тигрите" имат футболисти, които са играли на световно и европейско

Ветераните на “Витоша” (Бистрица) наложиха хегемония в първенството, като спечелиха четвърта поредна титла. Всички знаят, че капитан на тима е премиерът Бойко Борисов, който бележи и доста голове. Играе неизменно с №13. Сред съотборниците му обаче има участници на световни и европейски първенства по футбол.

Треньорът на "Ювентус" напуска след края на сезона

Наставникът на "Ювентус" Масимилиано Алегри ще напусне клуба след края на настоящия сезон, потвърдиха днес от италианския клуб. Алегри и президентът на “бианконерите” Андреа Аниели ще говорят пред медиите на пресконференция утре, предаде БГНЕС. Алегри изкара изключително успешен петгодишен период начело на торинци,

"Етър" без лиценз за евротурнирите, но може да получи

"Етър" (Велико Търново), който се бори за участие в плейофите на евротурнирите, не получи лиценз от Българския футболен съюз. От там уточниха, че всъщност търновци не са подавали молба за евролиценз. Те отговаряли на всички изисквания и ако евентуално спечелят място в евротурнирите, с допълнителна молба ще им бъде издаден такъв.

"Локо" (Пловдив) взе купата на България, би "Ботев" с гол шедьовър (Снимки, видео)

"Локо" (Пд) взе историческа първа в своята история купа на България, като победиха 1:0 кръвния враг "Ботев" във финала за купата на България на националния стадион "Васил Левски". Единственото попадение вкара Ален ожболт по феноменален начин с пета след бърза контраатака в 73-ата минута. Голяма част от агитката на "черно-белите" пропусна началото

Без голове през първото полувреме във финала между "Локо" и "Ботев"

Пловдивските "Локо" и "Ботев" не успяха да си вкарат гол през първото полувреме във финала за купата на България на националния стадион "Васил Левски". Голяма част от агитката на "черно-белите" пропусна началото на двубоя заради кошмарната организация на пътумането им по магистрала "Тракия" и по "Цариградско шосе" в столицата.

Вижте емоциите на пловдивските фенове преди финала за купата

На националния стадион "Васил Левски" в София играе финалът за купата на България. В него за първи път в историята се срещат двата пловдивски отбора "Локомотив" и "Ботев". Част от привържениците на "черно-белите" закъсняха за началото на мача заради лошота организация от страна на полицията и жандармерията.

Вижте съставите в пловдивския финал за купата на България

Треньорите на пловдивските отбори "Ботев" и "Локо" определиха титулярните си избраници за финала за купата на България. Мачът на Националния стадион "Васил Левски" в София ще започне в 19 часа. При равен резултат в редовното време ще се играят две продължения по 15 минути, а при необходимост победителят ще бъде определен чрез дузпи.

50 дни след "24 часа" "Левски" обяви официално: Хубчев е новият треньор

Петър Хубчев е новият старши треньор на Левски. Наставникът подписа своя договор, който е за срок от две години с опция за удължаване с още една година и влиза в сила с началото на подготовката за новия сезон. Това съобщи официалният сайт на "Левски" точно 50 дни след като на 25 март "24 часа" написа новината, допълнена с това,

Бербатов не е решил дали ще стане треньор

Димитър Бербатов все още не е взел решение дали да започне треньорска кариера. Рекордьорът по голове за националния отбор изнесе лекция пред студентите в НСА на тема "По моя начин към успеха", в която разказа любопитни истории от забележителната си кариера, а след това отдели време и на репортерите, предаде БНР.

Това е Красимир Балъков, новият треньор на националния отбор (Снимки)

Красимир Генчев Балъков Роден на 29 март 1966 г. Започва кариерата си в "Етър" (Велико Търново) през 1983 г. Записва 142 мача с 35 гола за "виолетовите". Шампион на България за 1990-1991 г. В края на 1990 г. преминава в "Спортинг" (Лисабон). Със "зелено-белите" записва 134 мача и 43 гола в португалското първенство.

"Витоша" води 2:0 за титлата при ветераните

"Витоша" (Бистрица) води с 2:0 на полувремето с "Лудогорец" в битката за титлата при ветераните на България. Премиерът Бойко Бирисов е титуляр и капитан за тима на тигрите. В 20-ата минута той изведе перфектно Светосав Петров, който бе спънат за дузпа. По принцип Борисов изпълнява 11-метровите удари към вратата,

Кирил Домусчиев: Стойчо Стоев остава, пожелавам успех на Балъков

Собственикът на "Лудогорец" Кирил Домусчиев декларира, че треньорска смяна в клуба няма да има поне до началото на следващия сезон. Босът на разградчани говори на полувремето на финала на първенството за ветерани, в който "орлите" играят с "Витоша" в Бистрица. В състава на домакините е премиерът на България Бойко Борисов.

Вдигат с 23% съдийските и делегатските такси

С 23% ще бъдат вдигнати съдийските и делегатските такси в професионалния футбол от следващия сезон. Това реши Изпълкомът на Българския футболен съюз.  Няма да бъдат правени никакви промени в комисиите за следващия сезон, обясни Борислав Михайлов. "Съдийството у нас е на доста прилично ниво, сравнено с други държави.

Както "24 часа" написа още на 25 март, Балъков е треньор на България (Видео)

Красимир Балъков официално беше представен като старши треьнор на националния отбор по футбол на България. Четвъртият в света от САЩ '94, който в момента води родния "Етър" поема държавния тим вместо Петър Хубчев, който подаде оставка. Договорът на новия селекционер влиза в сила от 1 юни и е до края на световните квалификации през ноември 2021

Изритаха в III лига италианския тим на Чочев, той си тръгва

Клубният тим на национала Ивайло Чочев - “Палермо”, бе изритан в III ниво на италианския футбол. Заради финансови машинации на бившия собственик Маурицио Дзампарини италианската федерация взе решение сицилианците да завършат на последно място в серия “Б” и съответно да изпаднат в долната дивизия.

"Лудогорец" издържа 0:0 срещу ЦСКА в София по пътя към 8-а титла

ЦСКА и "Лудогорец" не си вкараха гол в може би най-важния мач до края на първенството в Първа лига. Домакините претендираха за дузпа след игра с ръка на Григоре още във втората минута, но съдията Кабаков си затвори очите. След още пет пловдивчанинът обаче наду свирката и посочи бялата точка пак за игра с ръка, но на на Марселиньо.

ЦСКА - "Лудогорец" 0:0 на полувремето, Али Соу изпусна дузпа за домакините

ЦСКА и "Лудогорец" не си вкараха гол през първото полувреме в може би най-важния мач до края на първенството в Първа лига. Домакините претендираха за дузпа след игра с ръка на Григоре още във втората минута, но съдията Кабаков си затвори очите. След още пет пловдивчанинът обаче наду свирката и посочи бялата точка пак за игра с ръка,

Вижте съставите на ЦСКА и "Лудогорец" в мача, който решава титлата

На стадион "Българска армия" започна мачът между ЦСКА и "Лудогорец", който може да се окаже решаващ за титлата в Първа професионална лига. Преди началото "червените" изостават с три точки, като трябва да победят поне с два гола разлика, за да излязат начело. 20 000 зрители са изпълнили трибуните. Ето и стартовите състави на треньорите Добри Митов

Стоичков срещу Мик Шумахер на мача в Монако

Мик Шумахер ще се изправи срещу Христо Стоичков в благотворителния мач между звезди и пилоти в Монако на 21 май преди състезанието от Формула 1. Благотворителното събитие ще бъде проведено за 27-и път. Бащата на Мик - 7-кратният световен шампион във формулата Михаел Шумахер, бе редовен участник в тези мачове до инцидента на ски преди 5 години.

Шампионската Висша лига на Англия (обзор)

След 2008 г. отново е ясно, че победителят със сигурност ще е от Острова След невероятни обрати “Ливърпул” (4:0 срещу “Барселона” след 0:3 в първия мач) и “Тотнъм” (3:2 като гост на “Аякс” след 0:2 на полувремето в Амстердам и 0:1 в Лондон преди седмица) превърнаха финала на Шампионската лига в минииздание на английската Висша лига.

Лукас Моура "затвори" лудите обрати - от 2:0 до 3:2 за "Тотнъм" срещу "Аякс"!

Бразилецът Лукас Моура постави не точка, а удивителна в края на поредицата удивителни обрати в тазгодишното издание на Шампионската лига! Бразилският халф вкара хеттрик за своя "Тотнъм" срещу "Аякс" на "Йохан Кройф Арена" в Амстердам, като обърна полуфиналния реванш от 3:2, което класира отбора му за финала в Мадрид на 1 юни.

ЦСКА прави и Али Соу български гражданин

ЦСКА подаде документите и на Али Соу за българско гражданство. Процедурата обаче ще отнеме няколко месеца заради по-сложната процедура след скандала с издаването на документи по втория начин. Соу е национал на Гамбия. В момента е голмайстор на “червения” отбор, като стана титуляр едва през пролетта след продажбата на Мауридес.

Наби Кейта хвърля шината след победата над "Барселона"

Контузеният ас на "Ливърпул" Наби Кейта хвърли шината си след победата над "Барселона" и полудя от радост. Той пусна клипа в инстаграм секунди след успеха. Секунди след последния сигнал Кейта скача и маха шината, за да празнува в хола

Чуйте песента на "Анфийлд" след историческата победа над "Барса" (видео)

Доста емоционални моменти имаше през нощта в Ливърпул. Но песента на трибуните след победата с 4:0 над "Барселона" няма сравнение с нищо. 55 000 пяха заедно с отбор, треньор и

"Ливърпул" го направи! Би "Барселона" 4:0 и е на финал в Шампионската лига

"Ливърпул" го направи отново! След като преди 14 години след 0:3 на полувремето стигна до 3:3 и победа с дузпи срещу "Милан" във финала на Шампионската лига в Истанбул, във вторник вечерта те направиха нещо подобно за 90 минути срещу "Барселона". След 0:3 на "Ноу Камп" шест дни по-рано англичаните стигнаха до 4:0 още в редовното време и се