"Челси" победи "Барселона" в дебюта на Гризман

"Челси" победи "Барселона" с 2:1 в приятелски мач. Двубоят се игра в Сайтама, Япония. Тами Ейбрахам откри за "лондончани" в 35-та минута след грешка в изнасянето на топката от Серхио Бускетс. В 81-та английският национал Рос Баркли удвои за "сините" с удар в близкия ъгъл на бразилския вратар Нето. В добавеното време на мача Иван Ракитич върна едно

"Севиля" би "Ливърпул" в контрола, брутален фаул помрачи мача (Видео)

"Севиля" надви "Ливърпул" с 2:1 в приятелски мач, игран в Бостън. Резултатът откри Нолито в 37-та минута с удар от наказателното поле. Дивок Ориги изравни в края на първото полувреме след изпълнение на корнер и разбъркване в наказателното поле на "Севиля". В добавеното време Алехандро Поцо вкара за крайното 2:1.

Десетте най-скъпи тийнейджъри в световния футбол

10. Ренато Санчес "Арсенал", "Ливърпул", и "Манчестър Юнайтед" имаха интерес към младока, но той премина в "Байерн Мюнхен" през лятото на 2016 година за сумата от 27,5 милиона евро. Престоят му при "баварците" не бе успешен и година по-късно отиде под наем в "Суонси". 9. Уейн Руни Юношата на "Евертън" подписа с "Манчестър Юнайтед" през 2004

В Швеция: "Левски" взе халф на "Хакен" за 250 000 евро

Шведското издание "aftonbladet" гръмна с новината, че Левски е купил 25-годишния играч на местния Хакен Насиру Мохамед. Според информациите "сините" ще платят около 250 хиляди евро за услугите на ганаеца, а към тях би могло да има и бонуси, в зависимост от неговото представяне. Това разкрил спортният директор на Хакен Сони Карлсон,

"Етър" спря "Левски" с 0:0 във Велико Търново

Обновеният под ръководството на Петър Хубчев "Левски" за първи път не победи в официален мач през новия сезон. "Сините" бяха спрени с 0:0 от домакина "Етър" във Велико Търново във втория кръг на efbet лига. Преди този мач тимът от "Подуяне" надигра два пъти с по 2:0 словашкия "Ружомберок" в Лига Европа,

Люпко Петрович официално пое ЦСКА, Митов остава в щаба

Люпко Петрович застава официално начело на ЦСКА като старши треньор. Досега опитният специалист имаше ролята на консултант в клуба, но от днес ще ръководи мачовете, тренировъчния процес и всичко, свързано с подготовката на "червените" като наставник. Добри Митов ще продължи работата си в щаба като помощник,

Илиан Илиев спечелил в София с шестима от "резервите"

Треньорът на "Черно море" Илиан Илиев е изнесъл тотален урок на феновете на ЦСКА в събота вечерта. Той е направил само с пет промени от състава, който падна с 1:4 в последния кръг на миналото първенство от "Лудогорец" и спечели с 3:1 на "Българска армия". Същи са централните защитници, двамата вътрешни халфове и двама от полузащитната линия.

“Виктория” на Дочев спечели точка след 0:3 в Германия

Българският треньор Павел Дочев се завърна в Росток и разочарова феновете на “Ханза”. Водилият до края на миналата година местния тим специалист стигна драматично до 3:3 с новия си отбор “Виктория” (Кьолн) на старта на сезона в III лига на Германия. Домакините от “Ханза” поведоха с 3:0 с голове между 9-ата и 19-ата мин пред 15 587 зрители на

Блокира сайтът на БФС за електронното първенство

Блокира сайтът на електронното първенство в България. В 22,58 часа според него мачът "Берое" - "Лудогорец" още не е започнал, въпреки че бе приключил отдавна. Съставите на двата обора бяха въведени и дотам. От този момент нататък нямаше никакви данни за нещо, което се случва на

"Лудогорец" си го изкара на "Берое", удари го 4:2 в Стара Загора

"Лудогорец" си го изкара на "Берое" за отпадането от Шампионската лига, като го попиля с 4:2 в Стара Загора. Марселиньо остана извън групата на шампионите, а Светослав Дяков, Козмин Моци и Якуб Швиерчок останаха на пейката. Жоржиньо Интима вкара набързо два гола за "Лудогорец". В последните секунди на първата част Драгомир Драганов даде дузпа за

ЦСКА унижи феновете си, падна 1:3 от "Черно море" в София

ЦСКА унизи жестоко феновете си, като загуби с 1:3 от "Черно море" на "Българска армия". Така от претендент за титлата "червените" вече са на едно от последните места в класирането. През второто полувреме малцината зрители, които си загубиха времето да подкрепят отбора, започнаха да скандират "Оставка!", но неясно по чии адрес.

Алжир стана шампион на Африка след 29 г. Мболи №1 на финала

Алжир за втори път в историята си и за първи от 1990 година насам стана шампион на Африка. Във финала "пустинните лисици" надхитриха Сенегал с 1:0. Единственият гол падна още във 2-ата минута, когато удар на Багдад Бунеджа се удари в Салиф Сане и излъга вратаря Алфред Гомис. За най-добър играч във финала бе определен вратарят на Алжир Райс Мболи,

Български треньор е вицешампион на Африка за 1963 г.

Довечера Сенегал и Алжир ще определят новия шампион на Африка. В това първенство обаче има и доста неща, свързани с България.  Най-ярката следа в първенството на Африка от България остава Лозан Коцев. Нищо, че доста играчи, минали през елита ни, са играли в този шампионат. До финал стигна Райс Мболи през това издание на турнира,

Треньорът на “Ружомберок” бил фен на “Левски”

“Идваме при един голям отбор. Навремето бях фен на този клуб.” Това заяви треньорът на “Ружомберок” Ян Хаспра за “Левски” преди реванша на “Герена”. “Вярно, че загубихме, но не трябва да униваме. “Левски” е доста по-голям клуб от нашия, но се случват и изненади. Нямаме проблеми с контузени, така че ще бъдем с всички налични играчи.

Ново обвинение от УЕФА към "Левски", без видеостена на “Герена” за "Ружомберок"

Планираното гледане на мача “Левски” - “Ружомберок” от “сини” фенове на видеостена пред сектор “А” на “Герена” в четвъртък вечер няма да се състои, обявиха от клуба. “По препоръка на делегата на УЕФА в мача с “Ружомберок”, както и във връзка с повдигнатото срещу клуба ново обвинение от Дисциплинарната комисия на УЕФА по чл.

Любо Пенев, Киров или Херо - един от тях поема "Лудогорец" след унгарския срам

“Лудогорец” отново спря по пътя към групите на Шампионската лига още след първата крачка. Българският първенец през последните 8 години загуби 2:3 у дома от “Ференцварош” и след като първият мач в Будапеща завърши също с победа 2:1 за унгарците, ще опита реванш в Лига Европа. Със сигурност провалът ще предизвика гнева на собственика Кирил

“Пирин” промени емблемата, орелът "излезе от клетката"

“Пирин” (Благоевград) официално смени емблемата на клуба. Привърженици на родния клуб на Димитър Бербатов, люпилня за български футболни таланти, гласуваха между 4 варианта. “Започва нова легенда за ФК “Пирин” (Благоевград). Легендата за орела, който най-после успя да излезе от клетката. Благодарим на всички,

Драма! "Лудогорец" губи 1:2 у дома, трябват му 3 гола за едно полувреме

“Лудогорец” отново е на път да спре по пътя към групите на Шампионската лига още след първата крачка. Българският първенец през последните 8 години губи 1:2 у дома от унгарския “Ференцварош” след първото полувреме. Първият мач в Будапеща завърши при същия резултат. За да продължат, разградчани трябва да вкарат след почивката три гола,

Матайс де Лихт премина в "Ювентус" и обяви, че е щастлив

Бившият капитан на "Аякс" Матайс де Лихт финализира трансфера си в италианския шампион "Ювентус" срещу 67,5 млн. евро. При пристигането си в Торино холандският национал заяви, че е щастлив. 19-годишният защитник, който бе свързван още с "Манчестър Юнайтед", "Барселона" и "Пари СЖ", изведе "Аякс" до полуфиналите в тазгодишното издание на

"Манчестър Сити" и "Уулвърхемптън" на финал

"Манчестър Сити" победи над "Уест Хем" с 4:1 във втория полуфинал от Азиатската купа на Висшата лига, която се разиграва в китайския град Нанджинг. "Уест Хем" поведе с гол на Марк Нобъл от дузпа в 26-ата минута. До края на първото полувреме обаче "гражданите" обърнаха резултата в своя полза. Първо Давид Силва изравни в 34-ата минута,

Треньор на Белгия почина на 79 г., имал сърдечни проблеми

Бившият селекционер на Белгия Роберт Васеж си отиде днес в болницата в Лиеж. Треньорът страдаше от сърдечни и бъбречни проблеми. Васаж бе начело на "червените дяволи" на европейското първенство през 2000 година в Холандия и Белгия, а две години по-късно и на световното в Япония и Южна Корея, където класира страната на 1/8 финал,

Безидеен ЦСКА с 0:0 при гостуването на "Титоград"

Мудно и безидейно ЦСКА стигна до 0:0 при гостуването на черногорския "Титоград" в предварителния кръг на Лига Европа. Така съперникът бе елиминиран с общ резултат от 4:0. "Червените" почти нямаха положение от игра, като опасностите бяха преките свободни удари на Греъм Кери. Добромир Митов и Люпко Петрович отново бяха направили куп смени в състава,

Бербатов с "показно" за първо докосване, пази дъщеря си (видео)

Димитър Бербатов, който още не е обявил официално края на кариерата си, показа за пореден път усета си към топката. В публикация в инстаграм се вижда как той "спасява" нищо ноподозиращата си дъщеря с перфектен контрол върху кълбото. Постът на бившия ни национал от миналата седмица, озаглавен "Когато си тук за детето си",

Де Хеа преподписва с "Юнайтед", става най-скъпоплатеният вратар в света

"Манчестър Юнайтед" е на път да задържи вратаря Давид де Хеа след дълги преговори с 28-годишния испански национал. За това загатна мениджърът на клуба Уле Гюнар Сулшер в интервю преди втория мач от предсезонната подготовка срещу "Лийдс". Очаква се стражът да стане най-скъпоплатеният играч на своята позиция със седмична заплата от 375 000 паунда.

Литовски съдия на 31 г. свири реванша на “Лудогорец” срещу "Ференцварош"

Литовският рефер Донатас Румсас за първи път ще ръководи мач на български отбор. От УЕФА назначиха 31-годишния арбитър за главен съдия на реванша от I предварителен кръг за влизане в групите на Шампионската лига между “Лудогорец” и “Ференцварош”. Доминаторът в българския футбол приема унгарския първенец в сряда от 20,

Кой не спечели "Златната обувка"

Наскоро станаха 50 годиин от първата "Златна обувка на България на Петър Жеков. След него с приза си тръгнаха Георги Славков и Христо Стоичков. Заради два скандала “Франс футбол” обаче спира да дава “Златна обувка” на най-добрия голмайстор в Европа, а след това се прави нова класация, в която отделните първенства са с различен коефициент и

Кешерю предостатъчен за "Лудогорец" за 2:0 над "Царско село"

Клаудиу Кешерю се оказа предостатъчен за победата на "Лудогорец" с 2:0 над новака "Царско село" на старта на първенството. Мачът се игра във Велико Търново, за да може да бъде готов теренът в Разград за реванша с "Ференцварош" от Шампионската лига. Заради това и Стойчо Стоев даде почивка на голяма част от титулярите си.

Великият Синиша Михайлович: Имам левкемия, но ще я победя

Един от най-големите футболисти от близкото минало и настоящ наставник на италианския "Болоня" Синиша Михайлович обяви, че слага край на кариерата си, за да се бори с левкемията. "Сигурен съм в крайният успех", отсече 50-годишният Михайлович. Синиша е шампион на Югославия с "Войводина" и "Цървена звезда".

Звездата на "Ювентус" Кристиано Роналдо няма да бъде подложен на съдебно преследване в САЩ по обвинения в изнасилване. Това обявиха от окръжната прокуратура в Кларк Каунти. Според властите няма убедителни доказателства за сексуално насилие над Катрин Майорга и случаят се прекратява. Срещу Роналдо започна разследване във връзка с обвиненията на

Изключително тежки работни дни има певицата Лилана. Изпълнителката, която от дълго време е извън светлините на прожекторите, бе заловена от топпапараците на "България Днес" да пазарува. За минути Лилана влезе в супермаркет, откъдето си взе здравословно мляко и кола, след което изхвърча с бърза крачка.

На пазар за гримове се впусна устатият коафьор Валентин Кулагин, видя "България Днес". Участникът във „ВИП брадър“ изпробва качествата на различни четки и мазила за украса на женските лица и видимо остана доволен от продукцията. Гримьорът, който казва, че Бог и майка му са го дарили с невероятен ген и няма нужда от почти нищо,