"Славия" сдаде купата, но измъчи "Лудогорец"

"Славия" сдаде купата, но затрудни максимално шампиона "Лудогорец" в Радград. "Орлите" се наложиха с 6:5 над Славия след изпълнение на дузпи. В редовното време двубоят завърши при резултат 2:2. В 14-ата минута "белите" ликуваха. Галин Иванов вкара гол от фаул от повече от 30 метра, след груба грешка на Хорхе Броун, който бе излязал напред за 0:1.

Играч на "Локо" (Сф) е най-младият в професионалния футбол

Младият талант на "Локомотив" (София) Валентин Николов стана най-младия играч в българския професионален футбол. Той дебютира при победата с 2:0 над "Пирин" миналата събота в официален мач. Николов стори това само на 15 години и 12 дни, пишат от Struma.bg. Преди три седмици той записа и гол в контролната среща със "Славия",

ЦСКА на 1/4-финал за купата, феновете - във фейсбук, а не на стадиона

ЦСКА безпроблемно се класира за 1/4-финалите за купата, като победи с 3:1 "Витоша" (Бистрица) пред обидно малко публика на стадион "Българска армия". Мачът обаче сигурно е гледан пред доста огромна аудитория пред телевизията, ако се съди по коментарите в социалните мрежи. Феновете обаче отново предпочетоха да се оправдават за това,

Български талант вкара нови два гола в Англия

Юношеският национал Ияд Хамуд вкара нови 2 гола за тима до 18 г. на английския “Шефилд Уензди”. Това се случи при гостуването на Барнзли”, спечелено с 6:0 от “кукумявките”. Хамуд и компания решиха мача още преди почивката, когато вкараха и шестте гола. Двубоят премина при много студено време, замръзнал терен,

Взриви се хеликоптерът на собственика на "Лестър"

Собственикът на английския "Лестър" Вичай Шривадханапрабха се взриви секунди след като излетя от стадиона на клуба и падна върху паркинг до него. 30 минути след мача с "Уест Хем" машината е излетяла от центъра на терена. Според непотвърдени източници във вертолета е бил тайландския бизнесмен, който направи клуба шампион.

“Локо” (Пд) спря серия от мачове без победа (Видео)

С 2:1 над гостуващия “Витоша” (Бистрица) пловдивският “Локомотив” успя да спре серията си от мачове без победа. В три срещи от Първа професионална лига и една контрола момчетата на треньора Бруно Акрапович бяха наредили по две равенства и загуби. Юношата на “Локо” Димитър Илиев откри резултата в срещата от 13-ия кръг срещу “Витоша”.

"Лудогорец" стигна само до равен в Кипър, почти няма шансове да продължи

"Лудогорец" остана без победа и в третия си мач от група А на Лига Европа, след като стигна само до 1:1 при гостуването на кипърския АЕК. Така само с една точка в актива си тимът на треньора Антони Здравков почти се прости с шансовете за едно от първите две места в групата, които дават класиране за 1/16-финалите.

Вместо да води 3:0 в Кипър, "Лудогорец" се прибра при 1:1 на почивката

Българският шампион "Лудогорец" изигра прилично първо полувреме като гост на кипърския АЕК, но се прибра на полувремето при 1:1. Мачът се играе в Никозия, защото стадионът на домакините в Ларнака няма лиценз за груповата фаза на Лига Европа. Гостите от Разград вкараха гол още в 3-ата минута чрез Натаниел,

Съставите на АЕК и "Лудогорец" за мача им от Лига Европа в Кипър

Новият старши треньор на "Лудогорец" Антони Здравков хвърля срещу кипърския АЕК (Ларнака) всички титуляри въпреки съмненията, че трима от тях са с леки контузии. Става въпрос за Натанаел, Моци и Кешерю, за които до последно не бе ясно дали ще са в състояние за излязат при гостуването в Кипър. Двата отбора са с по две загуби,

“Лудогорец”: Има фронт срещу нас от “Левски” и ЦСКА (Обзор)

Поредицата от интервюта, декларации и постове в социалните мрежи между клубните босове на “Лудогорец”, ЦСКА и “Левски” прерасна в истинска словесна война. Това се случи, след като Гриша Ганчев плати 8 млн. лв. за емблемата на клуба, а шампионите надвиха 2:1 “Левски” в Разград в мач от Първа лига. В неделя в интервю Гриша Ганчев обвини “Лудогорец”,

Спас Русев отговаря на боса на "Лудогорец": Живеем в паралелни светове

Сайтът на ФК "Левски" публикува изявление на председателя на Надзорнсия съвет на клуба Спас Русев по повод думи на собственика на "Лудогорец" Кирил Домусчиев, в което се казва дословно: В отговор на мое интервю вчера вечерта станах обект на неочаквани нападки. Аз не съм си позволил и не бих си позволил да обидя или засегна нито един собственик,

Домусчиев към собствениците на "Левски" и ЦСКА: Гледайте си вашите клубове!

Собственикът на "Лудогорец" Кирил Домусчиев отвърна на атаката от страна на собствениците на "Левски" и ЦСКА Спас Русев и Гриша Ганчев от последните дни. Ето какво написа той във фейсбук: Изумяват ме словесните атаки на двамата собственици на грандовете. Г-н Русев, не Ви ли стигнаха 90 минути да вкарате гол,

Сравняват Роналдо с Тръмп. Брат му: Той е икона

Секс скандалът, който се разрази между Кристиано Роналдо и Катрин Майорга, разпали световните медии. „Дейли мейл” дори го оприличи с американския президент Доналд Тръмп: „Фалшиви новини са това. Аз съм щастлив”, заяви Роналдо, в стил "Тръмп". Но пък медиите в Португалия защитиха своя любимец. Акциите на "Ювентус" спаднаха с 37%,

Албанец ще свири на "Лудогорец" в Кипър

34-годишният албанец Енеа Джорджи ще ръководи тратия мач на "Лудогорец" в груповата фаза на Лига Европа. Разградчани гостуват на АЕЛ (Ларнака) в четвъртък. Джорджи ръководи контролата на националния отбор срещу Македония на 29 март 2016 година, когато победихме като гости с 2:0. На Джорджи ще помагат Денис Реша и Режди Авдо,

Ивелин Попов остана без треньор в "Спартак" (Москва)

"Спартак" (Москва) уволни Масимо Карера след разочароващото начало на сезона. В първия си сезон, бившият помощник-треньор на "Ювентус" изведе "Спартак" до първа титла след 16 години. Отборът му завърши на трето място миналия сезон, а този сезон загуби в квалификациите за Шампионска лига. "Резултатите от миналата година не бяха удовлетворяващи-

Стоичков за кризата в "Реал": Дреме ми

Легендата на българския футбол Христо Стоичков коментира развитието на испанското първенство до момента. Камата заяви, че според него "Барселона" се намира на добър път, играе много добре и не трябва да се притеснява от останалите отбори.  "Нямам никакво съмнение, че "Барселона" ще спечели титлата. Все още има много анализатори,

"Реал" (Мадрид) иска да привлече Ибрахимович и да върне Моуриньо

"Реал" (Мадрид) е в серия от 5 поредни мача без победа, след загубата с 1:2 от "Леванте". Лопетеги пое "лос бланкос" през лятото, след като се оттегли от треньорския пост на националния отбор на Испания. Слуховете относно неговото бъдеще продължават, а за негов заместник има няколко кандидати, включително и Жозе Моуриньо,

Червен картон за българин в Германия

Носителят на купата на България със “Славия” Костадин Велков получи първия си червен картон в Германия. Централният защитник на “Кемницер” бе изгонен при гостуването на втория отбор на “Херта” в среща от 13-ия кръг на регионалната лига Североизток (4-о ниво на немския футбол). Като последен човек в отбраната Велков фаулира противников играч в

ЦСКА удари "Етър", тривластие на върха в елита. Ел Маестро захапа "Левски"

ЦСКА победи без проблеми "Етър" с 3:0 и се изравни по точки с "Левски" на второто място в класирането на елита. Двата отбора са само на точка от шампиона "Лудогорец" и така практически има тривластие в Първа лига. Божидар Чорбаджийски откри с глава след изпълнение на корнер. След това Жоржиньо с удар извън пеналта направи 2:0.

"Барса" се върна на върха в Ла Лига, но загуби Меси за "Ел Класико"

"Барселона" се върна на победния път в Примера дивисион, побеждавайки "Севиля" с 4:2. Радостта от победата беше помрачена от контузията на супер звездата Лео Меси. Аржентинецът получи травма в десния лакът, която ще го извади за три седмици от сметките на Ернесто Валверде.  Меси отбеляза второто попадение за "каталунците" в срещата и подаде за

"Лудогорец" бутна "Левски" от върха за сбогом с Аутуори

"Лудогорец" победи с 2:1 "Левски" в Разград и го измести от първото място в Първа професионална лига. Мачът бе прощален за треньора на разградчани Пауло Аутуори, който евентуално ще поеме колумбийския "Атлетико Насионал". Джоди Лукоки изведе домакините напред в 35-ата минута, след като довкара топката при неумела намеса на вратаря на "сините"

Депутат дари 15 000 лева за школата на ЦСКА от парите за емблемата

Депутатът от БСП Иван Ченчев обяви, че още в първия ден в който получи парите от продажбата на имуществото на старото дружество на ЦСКА, ще ги дари на юношеската школа на "червените". Ченчев, който е бивш медиен директор и член на управителния съвет на ЦСКА, има да получава 15 870,39 лева по изчисленията на синдик Дора Милева.

Стилиян Петров в отбора на света за супертурнир в Глазгоу през януари

Стилиян Петров потвърди участие в мегатурнира в зала “Супер Сиксес”, който ще е през януари в Глазгоу. Там ще се съберат тимовете на ветераните на Англия, Северна Ирландия, Ирландия, Шотландия, Уелс и останалия свят. Стилиян, разбира се, е в отбора на света. Негов капитан ще бъде световният шампион с Франция Робер Пирес.

"Левски" към "Лудогорец": Време е за битка (Видео)

"Левски" публикуваха надъхващо видео преди дербито с "Лудогорец" в събота в Първа лига. То бе качено в канала на "ТВ Левски" в Youtube със заглавие "Време за битка". Двубоят е на 20 октомври от 20:00 часа в Разград и е част от 12-ия кръг на родния футболен елит. До момента "Левски" е лидер във временното класиране с 28 точки,