“Ювентус” гледа към Гуардиола

Следващият треньор на “Ювентус” може да е Хосеп Гуардиола, твърди спортният всекидневник от Торино “Тутоспорт”. “Бяло-черните”, които спечелиха осмата си поредна титла в Серия “А”, останаха без наставник след оставката на досегашния Максимилиано Алегри. Той си тръгна заради конфликт със спортния директор - носителя на “Златната топка” Павел

3 седмици след инфаркта на Касияс оперираха жена му от рак

Три седмици след като легендарният испански вратар Икер Касияс получи инфаркт, съпругата му Сара Карбонеро призна, че има рак на яйчниците. Това известната спортна телевизионна журналистка оповести в профила си в инстаграм, а новината бързо обиколи световните медии "Докато още се възстановявахме от страха, животът отново ни изненада.

“Арсенал” спря Мхитарян от финала на Лига Европа в Баку

Арменецът също притеснен за сигурността си, за 3-и път пропуска мач в Азербайджан Една от звездите на “Арсенал” - полузащитникът Хенрих Мхитарян, ще пропусне най-важния мач на отбора за сезона. Арменецът няма да вземе участие във финала за Лига Европа, който е на 29 май в Баку. Съперник на “артилеристите” е “Челси”,

"Лудогорец" и ЦСКА решават титлата навръх 24 май, "Левски" на бараж за Европа

Титлата в първенството ще се реши в последния му кръг, след като “Лудогорец” и ЦСКА спечелиха с по 2:0 мачовете си във вторник. Разградчани имат точка преднина. Те приемат “Черно море” на своя стадион, докато “червените” са домакини на пловдивския “Ботев”. Двубоите са навръх 24 май от 20 часа. Единствено сигурно е,

Осем задържани преди мача "Левски" - ЦСКА

Осем души са задържани преди срещата "Левски" - ЦСКА на националния стадион "Васил Левски" в София, съобщи БНР. Трима от тях са носели забранени предмети, наркотици и маски, други петима не са допуснати на националния стадион заради това, че са били в нетрезво състояние. От МВР съобщават, че към момента няма сериозни инциденти между привърженици

Националите по плажен футбол пропускат световните квалификации

Националният отбор на България по плажен футбол ще участва единствено в Евролигата това лято. Новината бе потвърдена от председателя на Аматьорската футболна лига Румен Вълков. Както е известно, тази година календарът е доста натоварен и много от останалите тимове вече участваха на квалификациите за първите в историята Световни плажни игри,

ЦСКА на точка от "Лудогорец" и 6 пред "Левски"

ЦСКА се доближи само на точка от "Лудогорец" за първото място в първенството, след като победи с 1:0 "Берое" като гост. Единственият гол падна в 15-ата минута и бе дело на Тиаго Родригес. Така преднината на ЦСКА пред "Левски" набъбна на 6 точки преди вечното дерби във вторник. До края на първенството "Лудогорец" гостува на "Ботев" в Пловдив и

"Манчестър Сити" с първи требъл в историята на английския футбол

"Манчестър Сити" стана първият клуб в историята на английския футбол, който прави требъл в един сезон. Тимът на Пеп Гуардиола спечели купата на Англия, след като преди това стана шампион и взе и трофея на лигата. "Сити" разби с 6:0 "Уотфорд" във финала, като така изравни рекорда за най-голяма победа в историята на най-стария футболен турнир на

"Тигрите" имат футболисти, които са играли на световно и европейско

Ветераните на “Витоша” (Бистрица) наложиха хегемония в първенството, като спечелиха четвърта поредна титла. Всички знаят, че капитан на тима е премиерът Бойко Борисов, който бележи и доста голове. Играе неизменно с №13. Сред съотборниците му обаче има участници на световни и европейски първенства по футбол.

Треньорът на "Ювентус" напуска след края на сезона

Наставникът на "Ювентус" Масимилиано Алегри ще напусне клуба след края на настоящия сезон, потвърдиха днес от италианския клуб. Алегри и президентът на “бианконерите” Андреа Аниели ще говорят пред медиите на пресконференция утре, предаде БГНЕС. Алегри изкара изключително успешен петгодишен период начело на торинци,

"Етър" без лиценз за евротурнирите, но може да получи

"Етър" (Велико Търново), който се бори за участие в плейофите на евротурнирите, не получи лиценз от Българския футболен съюз. От там уточниха, че всъщност търновци не са подавали молба за евролиценз. Те отговаряли на всички изисквания и ако евентуално спечелят място в евротурнирите, с допълнителна молба ще им бъде издаден такъв.

"Локо" (Пловдив) взе купата на България, би "Ботев" с гол шедьовър (Снимки, видео)

"Локо" (Пд) взе историческа първа в своята история купа на България, като победиха 1:0 кръвния враг "Ботев" във финала за купата на България на националния стадион "Васил Левски". Единственото попадение вкара Ален ожболт по феноменален начин с пета след бърза контраатака в 73-ата минута. Голяма част от агитката на "черно-белите" пропусна началото

Без голове през първото полувреме във финала между "Локо" и "Ботев"

Пловдивските "Локо" и "Ботев" не успяха да си вкарат гол през първото полувреме във финала за купата на България на националния стадион "Васил Левски". Голяма част от агитката на "черно-белите" пропусна началото на двубоя заради кошмарната организация на пътумането им по магистрала "Тракия" и по "Цариградско шосе" в столицата.

Вижте емоциите на пловдивските фенове преди финала за купата

На националния стадион "Васил Левски" в София играе финалът за купата на България. В него за първи път в историята се срещат двата пловдивски отбора "Локомотив" и "Ботев". Част от привържениците на "черно-белите" закъсняха за началото на мача заради лошота организация от страна на полицията и жандармерията.

Вижте съставите в пловдивския финал за купата на България

Треньорите на пловдивските отбори "Ботев" и "Локо" определиха титулярните си избраници за финала за купата на България. Мачът на Националния стадион "Васил Левски" в София ще започне в 19 часа. При равен резултат в редовното време ще се играят две продължения по 15 минути, а при необходимост победителят ще бъде определен чрез дузпи.

50 дни след "24 часа" "Левски" обяви официално: Хубчев е новият треньор

Петър Хубчев е новият старши треньор на Левски. Наставникът подписа своя договор, който е за срок от две години с опция за удължаване с още една година и влиза в сила с началото на подготовката за новия сезон. Това съобщи официалният сайт на "Левски" точно 50 дни след като на 25 март "24 часа" написа новината, допълнена с това,

Бербатов не е решил дали ще стане треньор

Димитър Бербатов все още не е взел решение дали да започне треньорска кариера. Рекордьорът по голове за националния отбор изнесе лекция пред студентите в НСА на тема "По моя начин към успеха", в която разказа любопитни истории от забележителната си кариера, а след това отдели време и на репортерите, предаде БНР.

Това е Красимир Балъков, новият треньор на националния отбор (Снимки)

Красимир Генчев Балъков Роден на 29 март 1966 г. Започва кариерата си в "Етър" (Велико Търново) през 1983 г. Записва 142 мача с 35 гола за "виолетовите". Шампион на България за 1990-1991 г. В края на 1990 г. преминава в "Спортинг" (Лисабон). Със "зелено-белите" записва 134 мача и 43 гола в португалското първенство.

"Витоша" води 2:0 за титлата при ветераните

"Витоша" (Бистрица) води с 2:0 на полувремето с "Лудогорец" в битката за титлата при ветераните на България. Премиерът Бойко Бирисов е титуляр и капитан за тима на тигрите. В 20-ата минута той изведе перфектно Светосав Петров, който бе спънат за дузпа. По принцип Борисов изпълнява 11-метровите удари към вратата,

Кирил Домусчиев: Стойчо Стоев остава, пожелавам успех на Балъков

Собственикът на "Лудогорец" Кирил Домусчиев декларира, че треньорска смяна в клуба няма да има поне до началото на следващия сезон. Босът на разградчани говори на полувремето на финала на първенството за ветерани, в който "орлите" играят с "Витоша" в Бистрица. В състава на домакините е премиерът на България Бойко Борисов.

Вдигат с 23% съдийските и делегатските такси

С 23% ще бъдат вдигнати съдийските и делегатските такси в професионалния футбол от следващия сезон. Това реши Изпълкомът на Българския футболен съюз.  Няма да бъдат правени никакви промени в комисиите за следващия сезон, обясни Борислав Михайлов. "Съдийството у нас е на доста прилично ниво, сравнено с други държави.

Както "24 часа" написа още на 25 март, Балъков е треньор на България (Видео)

Красимир Балъков официално беше представен като старши треьнор на националния отбор по футбол на България. Четвъртият в света от САЩ '94, който в момента води родния "Етър" поема държавния тим вместо Петър Хубчев, който подаде оставка. Договорът на новия селекционер влиза в сила от 1 юни и е до края на световните квалификации през ноември 2021

Изритаха в III лига италианския тим на Чочев, той си тръгва

Клубният тим на национала Ивайло Чочев - “Палермо”, бе изритан в III ниво на италианския футбол. Заради финансови машинации на бившия собственик Маурицио Дзампарини италианската федерация взе решение сицилианците да завършат на последно място в серия “Б” и съответно да изпаднат в долната дивизия.

"Лудогорец" издържа 0:0 срещу ЦСКА в София по пътя към 8-а титла

ЦСКА и "Лудогорец" не си вкараха гол в може би най-важния мач до края на първенството в Първа лига. Домакините претендираха за дузпа след игра с ръка на Григоре още във втората минута, но съдията Кабаков си затвори очите. След още пет пловдивчанинът обаче наду свирката и посочи бялата точка пак за игра с ръка, но на на Марселиньо.

ЦСКА - "Лудогорец" 0:0 на полувремето, Али Соу изпусна дузпа за домакините

ЦСКА и "Лудогорец" не си вкараха гол през първото полувреме в може би най-важния мач до края на първенството в Първа лига. Домакините претендираха за дузпа след игра с ръка на Григоре още във втората минута, но съдията Кабаков си затвори очите. След още пет пловдивчанинът обаче наду свирката и посочи бялата точка пак за игра с ръка,

Вижте съставите на ЦСКА и "Лудогорец" в мача, който решава титлата

На стадион "Българска армия" започна мачът между ЦСКА и "Лудогорец", който може да се окаже решаващ за титлата в Първа професионална лига. Преди началото "червените" изостават с три точки, като трябва да победят поне с два гола разлика, за да излязат начело. 20 000 зрители са изпълнили трибуните. Ето и стартовите състави на треньорите Добри Митов

Стоичков срещу Мик Шумахер на мача в Монако

Мик Шумахер ще се изправи срещу Христо Стоичков в благотворителния мач между звезди и пилоти в Монако на 21 май преди състезанието от Формула 1. Благотворителното събитие ще бъде проведено за 27-и път. Бащата на Мик - 7-кратният световен шампион във формулата Михаел Шумахер, бе редовен участник в тези мачове до инцидента на ски преди 5 години.

Шампионската Висша лига на Англия (обзор)

След 2008 г. отново е ясно, че победителят със сигурност ще е от Острова След невероятни обрати “Ливърпул” (4:0 срещу “Барселона” след 0:3 в първия мач) и “Тотнъм” (3:2 като гост на “Аякс” след 0:2 на полувремето в Амстердам и 0:1 в Лондон преди седмица) превърнаха финала на Шампионската лига в минииздание на английската Висша лига.

Чаровната синоптичка Нора Шопова отмаря след изнурителен работен ден с половинката си пред широкия екран, видя "България Днес". В изискани тоалети Нора и приятелят й изгледаха един филм в киното на столичен мол, след което се отдадоха на интимна вечеря и сладки приказки в ресторант в търговския център.

С мощно лъскаво БМВ и любов към вестниците събра очите на шофьори на столична бензиностанция Минко Герджиков. Новият силен човек във футболният "Левски" явно се интересува какво пишат медиите за него след повторното му завръщане на "Герена" и дали някой ще припомни "Златния скункс", който му бе връчен заради проблема с презонирането на София и

Войната между нападателя на "Бетис" Хесе Родригес и бившата му половинка Аура Руис няма спирка. Двамата не спират да се плюят в медиите и да си правят мръсни номера след раздялата. Сега Хесе предприе нова стъпка във "военнните действия". Той даде майката на сина си на прокуратурата на Лас Палмас. Нападателят се жалва,