Британска компания излъчва безплатно дебюта на Роналдо с екипа на "Юве"

Британската компания Eleven sports ще предаде безплатно първия мач на Кристиано Роналдо с екипа на "Ювентус" в серия "А". На 18 август "Юве" ще започне защитата на титлата си срещу "Киево", а Eleven sports ще излъчи срещата във фейсбук.  Те ще излъчват поне по един мач на седмица от италианското и испанското първенство.

"Барселона" представи официално Артуро Видал (Видео)

Испанският шампион "Барселона" официално представи новото си попълнение - Артуро Видал. Чилиецът се присъедини към "лос кулес" от "Байерн" (Мюнхен). Според медиите в Испания "Барса" ще плати 20 милиона на "баварците" за правата на Видал, а договорът му ще е за 3 години.  Артуро подписа официално договора си и след това показа умения с топката на

"Лудогорец" срещу албанци или грузинци, ако отстрани "Зрински"

Българският шампион "Лудогорец" има сравнително лек жребий за плейофа в Лига Европа, ако отстрани преди това босненския "Зрински". Евентуалният съперник на разградчани по пътя към груповата фаза ще бъде загубилият от двойката "Торпедо" (Кутаиси, Грузия) и "Кукеши" (Албания). Мачовете са на 23 и 30 август, като ако "Лудогорец" се класира за плейофа,

Сензационна победа на "Локо" (Пд) в Разград над "Лудогорец" (Видео)

"Локо" (Пд) хвърли най-голямата бомба в първенството на Първа лига от началото на сезона, като победи 1:0 шампиона в последните 7 години, при това на собствения му стадион. Единственото попадение за "бяло-черните" на стадиона в Разград вкара хърватинът Филип Михайлевич в 86-ата минута. Герой за гостите обаче безусловно беше вратарят Мартин Луков,

Преслав Боруков с хеттрик за "Шефилд Уензди" (Видео)

Юношеският национал Преслав Боруков, който подписа първи професионален договор с "Шефилд Уензди" отбеляза хеттрик за младежкия тим на клуба до 23 години, който победи в контрола мъжете на "Корби Таун". Преслав изработи и първия гол за своя отбор. Така от началото на подготовката Боруков вече има 5 точни попадения.

"Берое" взе с 2:0 градското дерби с "Верея" (видео)

„Берое“ победи „Верея“ с 2:0 в мач от 3-ия кръг на ППЛ, съобщава beroe.bg. „Зелените“ бяха пълни господари на терена, създадоха куп положения и спечелиха напълно заслужено. Райнов откри резултата в 20-та минута, след като се разписа във втори пореден двубой. Камбуров отбеляза в 65-та минута за своето 205-о попадение в елита на българкия футбол и

МВР: Без нарушения на реда приключи мачът ”Славия” – „Хайдук“ в София

Столичната полиция съвместно със служители на реда и от други структури на МВР предприеха мерки за гарантиране на сигурността преди и по време на мача На ГКПП Калотина при съвместни проверки на екипи от ГД “Гранична полиция“, Агенция „Митници“ и командировани служители на Дирекция „Жандармерия“ не бе допуснат да влезе микробус с фенове на Хайдук,

ЦСКА с нови три гола срещу австрийци (Видео)

ЦСКА не остави никакви съмнения в превъзходството си срещу австрийския "Адмира Вакер" в Лига Европа. "Червените" вкараха нови три гола при гостуването си и отстраниха съперника с общ резултат от 6:1. Пред почти собствена публика игра ЦСКА, след като близо 1000 привърженици на тима се изсипаха на мача.

"Славия" се би до последно, но падна и в София от "Хайдук" - 2:3

"Славия" отпадна от Лига Европа след втора загуба от хърватския "Хайдук". На стадион "Васил Левски" в София "белите" паднаха 2:3 в четвъртък вечерта, след като седмица по-рано отстъпиха 0:1 в Сплит. Все пак отборът на треньора Златомир Загорчич не се даде без бой на очевидно по-класния съперник и на два пъти успя да изравни,

"Лудогорец" аут за Шампионската лига, остава в играта за Лига Европа

"Лудогорец" няма да играе за трети път в групите на Шампионската лига - поне през този сезон, стана ясно след реванша от втория предварителен кръг в Секешфехервар. Разградчани паднаха 0:1 от унгарския първенец "МОЛ Види" и след 0:0 в първия двубой преди седмица у дома пуснаха съперника напред. Единственото попадение вкара босненският играч на

"Лудогорец" с гол пасив и човек по-малко на полувремето в Унгария

"Лудогорец" губи 0:1 на полувремето срещу унгарския "МОЛ Види" и на този етап отпада от Шампионската лига. Това е реванш от втория предварителен кръг, като първият мач в Разград завърши 0:0. Гола, който прави разликата, в самия край на полувремето вкара босненецът Алел Хаджи. Малко преди това за втори жълт картон бе изгонен нападателят на

В Англия: Зидан може да смени Моуриньо в "Манчестър Ю"

Чешитското поведение на Жозе Моуриньо накара английските медии да започнат с прогнозите кой ще го смени на мениджърския пост в “Манчестър Юнайтед”. Като фаворит за мястото на португалеца се очертава Зинедин Зидан. До края на миналия сезон французинът бе начело на “Реал” (М), но след спечелването на трети поред трофей в Шампионската лига напусна.

Нов бразилец подсили ЦСКА

Бразилският нападател Евандро Да Силва вече е футболист на ЦСКА. Правата му бяха откупени от Коритиба и днес трансферът беше финализиран, съобщи сайтът на клуба. 21-годишният голмайстор е бил част от разширения състав на мъжкия национален отбор на Бразилия за световните квалификации с Еквадор и Колумбия.

Красимир Балъков стана дядо на Диего Армандо

Четвъртият в света от САЩ' 94 Красимир Балъков стана дядо, съобщи официалният му сайт.. Според информацията там настоящият главен мениджър на "Етър" и футболист №1 за ХХ век на старопрестолния град е бил дарен с внук от дъщеря си Глория и италианският ѝ съпруг Армандо. Наследникът на болярския род носи гръмкото име Диего Армандо,

Бивш национал подписа с фаворит във II лига

Записалият 8 мача и 1 гол за националния отбор на България Димитър Макриев вече е футболист на втородивизионния “Арда”. Тимът от Кърджали е един от фаворитите за изкачване в елита и трансферът на 34-годишния нападател е поредното доказателство за амбициите му. За последно Макриев рита в Кипър за “Неа Саламина”. Той е юноша на “Левски”.

Почина великотърновската футболна легенда Петър Хараламбиев

На 82-годишна възраст почина легендата на великотърновския футбол Петър Хараламбиев. Той е роден през 1936 г. в Плачковци. Започва в “Динамо” (Габрово), а по време на казармата е част от военния отбор на Велико Търново. През април 1957 г. той и негови съмишленици възстановяват името “Етър”. През лятото на 1960 г.

Само в "24 часа": УЕФА наказа Бодуров и Малинов за 3 мача

Николай Бодуров и Кристиан Малинов са наказани за по 3 мача в Лига Европа, отговори УЕФА на запитване на “24 часа” в медийния канал на евроцентралата. Решението е пратено още в петък на “червените” с копие до БФС. Санкцията е заради мелето, което бе предизвикано, след като ЦСКА победи с дузпи латвийския ФК “Рига” в първия предварителен кръг на

ЦСКА със скромно 2:0 над "Витоша" (Бистрица)

ЦСКА набързо ликвидира "Витоша" с 2:0 само за 17 минути от началото на мача от втория кръг на първенството. След това "червените" затвориха играта си с мисъл към гостуването на "Адмира" в Австрия този четвъртък. Тиаго Родригес откри резултата в 11-ата минута след като Мауридес върна топката към него и той я прати в мрежата.

"Берое" измъкна 1:1 с "Лудогорец" в Стара Загора

"Берое" завърши 1:1 с "Лудогорец" след красив удар на Мартин Райнов в 62-ата минута на мача. Капитанът на старозагорци прониза Ренан от над 30 метра. Това бе първото пoпадение във вратата на шампионите този сезон. Само 5 минути преди това Марселиньо откри, след като бе изведен на чисто пред вратата на Перниш от Сисиньо и вкара с удар отблизо.

Чипът, който подлуди Америка, в топката, която подлуди света

Adidas Telstar 18 беше официалната топка на световното първенство по футбол това лято. Руският президент Владимир Путин подари на американския си колега Доналд Тръмп разновидността Telstar Mechta, която се озползваше за мачовете с пряко елиминиране, включително и във финала. Официалната топка струва около 150 евро и във всяка от произведените има

ЦСКА почти се класира за следващия кръг, разби 3:0 "Адмира"

ЦСКА направи солидна крачка към третия предварителен кръг на Лига Европа, след като разби 3:0 австрийския "Адмира" у дома. Реваншът е следващия четвъртък във Виена. "Червените" стигнаха до успеха още през първото полувреме, при това само в рамките на десетина минути - между 29-ата и 38-ата. Новият любимец на сектор "Г" Кирил Десподов вкара първите

ЦСКА размазва "Адмира" - 3:0 до почивката, публиката иска още (снимки+видео)

ЦСКА се завърна към най-добрите си години на евробоец, размазвайки австрийския "Адмира" 3:0 още през първото полувреме. Мачът пред екзалтираната публита на стадион "Българска армия" е от втория предварителен кръг на Лига Европа. Кирил Десподов вкара първите два гола в 29-ата минута с глава и в 34-ата със силен удар по земя.

Стилиян Петров организира благотворителен мач

Бившият капитан на българския националния отбор по футбол Стилиян Петров организира благотворителен мач. "Среща срещу рака" ще се състои на 8 септември на "Селтик парк". Петров ще облече отново фланелката на "Селтик", а другият отбор ще бъде воден от играча на "Ливърпул" - Джеймс Милнър.  До момента участие в срещата са потвърдили - Христо

Най-красивият гол на световното е на Павар срещу Аржентина (видео)

Десният бек на Франция Бенжамен Павар е автор на най-красивия гол на световното първенство в Русия. Това решиха потребителите на официалния сайт на ФИФА, които гласуваха след края на мондиала. Павар се разписа с удар извън наказателното поле за 2:2 срещу Аржентина в 1/8-финала в Казан, завършил с победа 4:3 за бъдещия световен шампион.

“Реал” (М) се договори с най-добрия вратар на световното

Европейският клубен шампион “Реал” (Мадрид) е постигнал договорка за личните му условия с най-добрия вратар от световното първенство в Русия Тибо Куртоа. Информацията е на “Дейли мейл”. Според британското издание “Реал” вече стартира разговори с “Челси” за трансфера на белгийския страж. Куртоа има договор с лондонския клуб до следващото лято.

"Лудогорец" пропусна да бие пред унгарския премиер Орбан - 0:0 с "МОЛ Види" (Видео)

"Лудогорец" направи полугрешна стъпка по пътя си към групите на Шампионската лига. Във втория предварителен кръг българският първенец завърши 0:0 с унгарския "МОЛ Види" в Разград и ще се надява на резултно реми или победа в реванша, за да продължи. В официалната трибуна на "Лудогорец Арена" изненадващо се появи унгарският премиер Виктор Орбан,

Син на герой от САЩ '94 ще играе за "Ботев" (Вр)

Синът на един от героите в българския национален отбор от световното първенство в САЩ през 1994 г. Емил Кременлиев - Георги, ще продължи кариерата си във Враца. Той подписа договор с “Ботев” и бе картотекиран в БФС за мачовете от Първа професионална лига, информираха от завърналия се в елита клуб. 25-годишният Кременлиев е юноша на “Славия”.

"Барселона" отмъкна бразилеца Малком под носа на "Рома"

Барселона официално привлече бразилското крило Малком. "Каталунците" ще платят на "Бордо" 41 милиона евро за правата на 21-годишния футболист. Договорът на играча ще бъде за 5 сезона, пишат медиите в Каталуния. Малком беше уреден за "Рома", но в последния момент е дошла офертата от "Барселона" и той веднага е променил решението си.

Софиянец изхвърли книги до кофи за боклук и предизвика възмущението на потребителите в социалните мрежи. Вместо да ги запази и съхрани столичанинът явно е решил да освободи място за нещо по важно в жилището си от художествените

Навряха ми маркуч в за*ника! Скандалната изповед направи известната разложка кримка Сергей Шопов, по прякор Тони Измамата, пред шокираните погледи на магистратите от Софийския апелативен съд, видя "България Днес". Кримигероят от гърменското село Дъбница отдавна е напълнил полицейските сводки в района на Гоце Делчев и Разлог с палитра от

Фолклегендата Руси Русев стана учител! Изпълнителят на вселенския хит "На бургаската гара" преподава на деца в училище "Христо Ботев" в бургаския кв. Долно Езерово. "Започнах втора учебна година като вокален педагог. Музикалната ми кариера продължава - имам участия и концерти, опитват се да правя нови песни, но и искам да уча деца.